Rezultate te kerkimit per termin: +Erioni

Meta: total 1000 / total_found 2102 / time 0.001 / keyword[0] erioni / docs[0] 2102 / hits[0] 6382 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla Nënë Tereza do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e shkollës së integruar Nënë Tereza në Kodër Kamëz. Gjatë inspektimit në godinat 28 dhe 29 në QS ku ka përfunduar rikonstruksioni i tyre, Rama theksoi se ajo që është bërë për Universit

Ja ish-ministri socialist që opozita propozon për kryeministër të qeverisë tranzitore
  • 2019-04-05

Ja ish-ministri socialist që opozita propozon për kryeministër të qeverisë tranzitore

Ish-deputetja e LSI-se, Nora Malaj e ftuar në emisionin 360 Gradë në RTV Ora deklaroi se ish-ministri Ditmir Bushati mund të jetë një kandidaturë shumë e mirë për qeverinë tranzitore. Nëse do bëhet një vendimmarrje për të çuar në qeveri tranzitore, do të bëhet tek Partia Sociali

No Pic available
  • 2019-01-23

Nga bixhozi te kullat, ja pronarët e gradaçelave që do pushtojnë Tiranën

Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike ka zbardhur sot skemën e ndërtimeve të reja që pritet të ndërtohen në zemrën e Tiranës, pranë Kullës së Sahatit. Sipas PD, të gjitha paratë që do të investohen për ndërtimin e rrokaqiejve të rinj e kanë burimin fillestar te ind

No Pic available
  • 2019-01-22

Nga bixhozi te kullat, cilët janë pronarët e gradaçelave që do pushtojnë Tiranën

Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike ka zbardhur sot skemën e ndërtimeve të reja që pritet të ndërtohen në zemrën e Tiranës, pranë Kullës së Sahatit. Sipas PD, të gjitha paratë që do të investohen për ndërtimin e rrokaqiejve të rinj e kanë burimin fillestar te ind

Rama: Fermerët e Divjakës nga zerimi i TVSH-së përfitojnë 3.6 mln dollarë
  • 2018-11-17

Rama: Fermerët e Divjakës nga zerimi i TVSH-së përfitojnë 3.6 mln dollarë

Për herë të parë eksportet bujqësore shqiptare do të kapërcejnë  300 milionë euro dhe Divjaka është lider në sektorin bujqësor të vendit. Kështu deklaroi sot kryeministri Edi Rama në reagim të komentit të një qytetari përkundrejt situatës aktuale në fshatin Staravec të Divjak

Ja si do jetë pamja e re te sheshi i Zogut të Zi (FOTO)
  • 2018-10-15

Ja si do jetë pamja e re te sheshi i Zogut të Zi (FOTO)

Herës tjetër, kur tu bjerë rruga nga rrethrrotullimi i Zogut të Zi, mos e humbni skulpturën e ideuar dhe realizuar nga artisti shqiptar me famë botërore, Helidon Xhixha. Ajo titullohet Cosmic S dhe nga sot do të qëndrojë në lulishten e rrethrrotullimit në hyrje të Tiranës, e cila fal

PD: Veliaj hesht për betonizimin e zonës së Liqenit
  • 2018-09-05

PD: Veliaj hesht për betonizimin e zonës së Liqenit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka hedhur akuza ndaj kreut të Bashkisë Tiranë, në lidhje me Parkun e Liqenit. Sipas Zhupajt, plani i Veliajt për Parkun është betonizimi dhe ndërtimi i kullave, duke kërkuar nga ky i fundit që të japë sqarime për videon e publikuar tre dit