Rezultate te kerkimit per termin: +Erla +Mhilli

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] erla / docs[0] 1312 / hits[0] 1643 / keyword[1] mhilli / docs[1] 131 / hits[1] 223 /
Këshilli Kombëtar, Harxhi tërhiqet nga gara: PD, duhet të ishte në protestë
  • 2018-12-15

Këshilli Kombëtar, Harxhi tërhiqet nga gara: PD, duhet të ishte në protestë

Ish-zëvendës ministrja e Jashtme, Edit Harxhi, njofton se është tërhequr nga gara për Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike. Gjithçka ajo e argumenton me faktin se PD, duhet të ishte sot në protestë. Të dashur miq, unë sot tërhiqem nga gara për Këshill Kombëtar të PD pasi si

No Pic available
  • 2017-09-20

Erla Mëhilli, Henri Çilit: Nëse do kalonte ligji, do i vije universitetit emrin e gjyshit të Berishës

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, ka ndërhyrë sot në debatin mes ish-kryetarit të PD dhe Henri Çilit. Ajo thotë se nëse Berisha do kishte pranuar tia kalonte ligjin klientelist, Çili do ishte gati ti vinte UET-it, jo vetëm emrin e Argitës, por emri i gjyshit t

No Pic available
  • 2013-10-29

‘Story’ mbush 1-vjeç, gara e veshjeve mbi tapetin e kuq

TIRANE-Këtë fundjavë revista STORY festoi 1-vjetorin e krimijit të saj në një event që i shkonte tërësisht natyrës së saj. Në Pedonalen në rrugën ‘Murat Toptani’, personazhet VIP parakaluan në tapetin e kuq, ndërsa fotografët memorizuan siluetat e tyre në backdrop-in e

No Pic available
  • 2010-08-21

Selia blu, tetë muaj pa mbledhur forumet e larta

PD Kshilli Kombtar do t duhet t zgjedh kryesin e re Ndonse kundrshtive t hapura q kan shprehur her pas here ndaj lidershipit demokrat, dy antart e kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj dhe Omer Stinga, prsri vijojn t jen pjes e ktij organi t lart drejtues. Kjo pr faktin se zgjedhja e kryesis s re t dem

No Pic available
  • 2010-08-18

Berisha: Asnjë negociatë, kërkova dënimin e autorit

Zdhnsja e Kryeministrit, Erla Mhilli, prgnjeshtroi dje lajmin e nj gazete t prditshme, sipas s cils, z. Berisha dhe dy deputet t Vlors kan negociuar pr dorzimin n polici t Ilir Muks, i akuzuar pr vrasjen e qytetarit Aristotel Guma. Sipas Mhillit, ky lajm sht sajim dhe trsisht i p

No Pic available
  • 2010-07-18

Qeveria shpall ditën e diele ditë zie pas aksidentit automobilistik ne Fushë-Arrëz

Zdhnsja e Kryeministri Erla Mhilli, njoftoi sot n nj konference pr shtyp, vendimin pr shpalljen e dits s diele si dit zie. Gjat deklarats pr shtyp zdhnsja tha se “n aksidentin e rnd tragjik q ndodhi sot pasdite me autobusin e linjs s Fush-Arrzit, kan humbur jetn fmij, burra e gra, 13 qytetar s

No Pic available
  • 2010-07-18

Paditë, Edi Rama kërkon burgosjen e qeverisë

Rama, 9 padi kundër ministrave dhe deputetëve të PD-së Pasi sht bindur se betejn me kutit e ka t humbur, kryesocialisti dhe kryebashkiaku i Tirans, Edi Rama, nis nj betej t re me mazhorancn qeverisse. Ngjan me lajthitjen e radhs s ktij njeriu q duket se ka humbur edhe ekuilibr