Rezultate te kerkimit per termin: +Ermira +Shtino

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] ermira / docs[0] 1067 / hits[0] 1909 / keyword[1] shtino / docs[1] 143 / hits[1] 254 /
Skelete në ndërgjegje: Varret e munguara të komunizmit shqiptar përndjekin familjarët
  • 2016-03-25

Skelete në ndërgjegje: Varret e munguara të komunizmit shqiptar përndjekin familjarët

Gjetja e skeletit të njërit prej mijëra të pushkatuarve gjatë regjimit komunist lëndon plagët e pambyllura të familjarëve dhe rëndon peshën e dështimit të Shqipërisë në zbardhjen e krimeve të së shkuarës. Nga Aleksandra Bogdani Në rrugën hyrëse të Pogradecit, qytet në lind

Varret e munguara të komunizmit përndjekin familjarët
  • 2016-03-24

Varret e munguara të komunizmit përndjekin familjarët

Në rrugën hyrëse të Pogradecit, qytet në lindje të Shqipërisë, kova e hirtë e një ekskavatori u ngul thellë në tokë dhe nxorri mbi sipërfaqe femurin e një skeleti njeriu. Punëtorët u zunë në befasi; ishte dita e parë e gërmimeve për zgjerimin e rrugës së asfaltuar pranë lumi

Ja kandidatët që do hapin dosjet e ish-Sigurimit
  • 2016-01-25

Ja kandidatët që do hapin dosjet e ish-Sigurimit

Kanë mbërritur pranë Kuvendit informacionet e kërkuara nga institucionet e sigurisë, të cilat mund të kenë të dhëna për kandidatët që konkurrojnë për anëtarë të Autoritetit që do bëjë hapjen e dosjeve. Nis ngritja e Autoritetit Kur kanë kaluar 8 muaj nga miratimi në parlament

No Pic available
  • 2015-10-12

Ligji i dosjeve, fillon përzgjedhja e kandidaturave të Autoritetit të Verifikimit

Komisioni Parlamentar i Ligjeve nis proçedurat për të zgjedhur 5 anëtare nga 10 kandidatura për autoritetin e informimit mbi dokumentat e ish-sigurimit të shtetit. Gentjana Sula ishte e para që u miratua si anëtare, ndërkohe opozita kundërshtoi në themel ligjin dhe për pasojë edhe proç

No Pic available
  • 2011-08-05

5X5/ 5 femrat më sexy & 5 femrat më të shëmtuara shqiptare

TemA e nxehtë e së shtunës nga Bledi Mane facebook.com/bledi.mane   E keni vënë re marrëzinë kolektive që ka kapluar të madh e të vogël, jo vetëm në Tiranë, Gramsh, Peqin, jo vetëm në Shqipëri, por kudo. Nga Amerika Latine e deri në Zelandë të Re,kryq e tërthor këtij plane

No Pic available
  • 2010-12-16

Kumtesë për opinionin shoqëror

Siç është bërë tashmë e njohur, më 15-17 dhjetor zhvillon punimet konferenca shkencore me temë "Shqipja në etapën e sotme: politikat e përmirësimit dhe të pasurimit të standardit", e organizuar nga Qend

No Pic available
  • 2010-12-15

Kumtesë pë r opinionin shoqë roror

Siç eshte bere tashme e njohur, me 15-17 dhjetor zhvillon punimet konferenca shkencore me teme "Shqipja ne etapen e sotme: politikat e permiresimit dhe te pasurimit te standardit", e organizuar nga Qendra e Studimeve Albanologjike. Ne kete tubim, qe mbahet ne nje hotel turistik ne Durres, marr