Rezultate te kerkimit per termin: +Errsirs

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

Dashuri, n koht e errsirs!

Njerzit q u kthehen letrave dhe zarfeve origjinal n kt koh, do t dukeshin e pakta nostalgjik dhe e shumta demode. Megjithat letrat e nnshkuara n fund i juaji sinqerisht, ende vazhdojn dhe ne t smurve nga teknologjia internetore e posts elektronike apo celulare, na vjen udi. Na vjen udi edhe pr fak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Nostalgji n koht e errsirs...

T shkruash n dritn e qiriut sht nj ndjesi disi e veant. Dhe ja, teksa kan ikur dritat n sallonin gjysm t errt t shtpis sime, n munges t t gjitha pajisjeve elektronike, heshtjen e thyejn vetm brohoritjet e gzuara te vajzs sime t vogl, q pr udi megjithse vinin nga aq afr, para se t iknin dritat kishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Rama: PS pa Nanon do t ec m e sigurt n rrugn e saj

Kryetari i Partis Socialiste, Edi Rama, ka prjashtuar srish nga programi dhe realizimi i tij ish kryetarin socilist Fatos Nano. N nj konferenc pr shtyp ai deklaroi se un jam i vendosur ta udhheq PS-n n rrugn e re q tani sht e qart pr t gjith, q sht nj rrug, pjes e s cils nuk mund t jet Fatos Nano".

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Rama takime n Elbasan

N vijim t turit Dialogu me Shqiprin, tanim i prqendruar n fushn e arsimit, kryetari i Partis Socialiste Edi Rama, ishte i pranishm n qytetin e Elbasanit. Gjat nj takimi me arsimtar dhe pedagog t ktij qyteti, Rama duke folur pr Normalen e Elbasanit, theksoi se me ardhjen n pushtet do ti rikthente shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.869Z

I jepet lamtumira e fundit Perika Gjezit

Aktori korar Perika Gjezi sht prcjell pr n banesn e fundit. T afrmit dhe miqt i kan dhn atij lamtumirn n homazhet e mbajtura n Teatrin “Andon Zako Cajupi”. Trishtimi pr humbjen e tij nuk ka prekur vetm t gjith Korn, por mbi t gjitha artistt dhe kolegt. Teodor Lao, shkrimtar “sht n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Nobelistja Doris Lessing, tashm n gjuhn shqipe

Skanderbeg books do t botoj ekskluzivisht shkrimtaren britanike Doris Lessing, fituese e mimit Nobel 2007 n Letrsi. Doris Lessing mimi Nobel n Letrsi 2007 PR DORIS LESSIN, PR PRVOJN EPIKE FEMRORE, E CILA ME SKEPTICIZM, PASION DHE FUQI PRFYTYRUESE, IA KA NNSHTRUAR KT QYTETRIM T NDAR SHQ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Shtet turithyer ose homazh pr Petro Markon!

-Nj lajm t bn t ngresh kokn nga libri q ke n duar dhe prhumbur t vshtrosh ekranin magjik prball... dhe mendimet nisen e tirren! Retrospektiv Para pak kohsh n nj fshat shqiptar n Maqedoni, policia ndrhyri pr t aktivizuar nj grup kriminal... . Pati luftime, ekzekutime, arrestime, keqtrajtime. Poli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama