Rezultate te kerkimit per termin: +Ervin +Bushati

Meta: total 976 / total_found 976 / time 0.001 / keyword[0] ervin / docs[0] 9202 / hits[0] 12848 / keyword[1] bushati / docs[1] 10391 / hits[1] 24662 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këta janë emrat e 73 deputetëve të rinjve nga radhët e PS-së

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

Veliaj përuron parkimin e dytë nëntokësor publik në Bulevardin e Ri
  • 2017-06-21

Veliaj përuron parkimin e dytë nëntokësor publik në Bulevardin e Ri

Pas parkimit te sheshi Skënderbej, Tiranës i është shtuar edhe një tjetër parkim publik nëntokësor te Bulevardi i Ri, i cili përveçse si një arterie kryesore e kryeqytetit, ofron edhe mundësi parkimi për qytetarët. Parkimi nëntokësor do ti shërbejë si atyre që vijnë në Tiranë

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA
  • 2017-06-19

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA

Në betejën për Tiranën, qarkun me 34 mandate deputetësh, Partia Socialiste ruan të njëjtin rezultat të para katër viteve. Në sondazhin e Ora News dhe IPR Marketing të publikuar mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare, PS ka marrë 44% të votave nga 44.1% në 2013. Merr 16 manda

Veliaj: Bashkia, e angazhuar të investojë në çdo njësi
  • 2017-06-15

Veliaj: Bashkia, e angazhuar të investojë në çdo njësi

Krahas investimeve në qendër, ndërhyrjet e Bashkisë së Tiranës në periferi të kryeqytetit kanë transformuar shumë prej zonave të cilat nuk kishin njohur asnjë investim për vite me radhë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga kandidatët e PS për deputetë B

No Pic available
  • 2017-06-13

Në 20 qershor hapet Bulevardi i Ri, Veliaj fton qytetarët: Vit fantastik për Tiranën

Kur kanë mbetur vetëm shtatë ditë nga përurimi, segmenti i parë i Bulevardit të Ri të Tiranës është gati për tu shfrytëzuar si nga kalimtarët, ashtu edhe për drejtuesit e automjeteve, të cilët do mund të parkojnë në parkingun e dytë publik nëntokësor pas atij te Sheshi Skënde

No Pic available
  • 2017-06-12

Bushati: Bujqësia të shihet si biznes agrar, jo problem social

Partia Socialiste ka prezantuar para te rinjve te klubit te ekonomisteve te Fressh, programin elektoral permes te cilit synon te qendrojne ne qeveri, por kete here duke marre e vetme drejtimin e reformave. Deputeti Ervin Bushati u ndal te një ndër sektorët prioritar, bujqësia, duke thënë se du

No Pic available
  • 2017-06-08

EMRAT: Kush janë 65 deputetët e sigurtë të PS-së, rrezikon Ruçi

Sondazhet e publikuara deri më tani, tregojnë se Partia Socialiste është më mirë se në zgjedhjet e 2013-s. Pra, ajo pritet të marrë më shumë se 65 deputetë, aq sa mori në zgjedhjet e 2013-s. Shqiptarja.com ka bërë një analizë të votave të marra në vitin 2013, mandateve dhe numrit