Rezultate te kerkimit per termin: +Ervin +Karanxha

Total: 124
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.247Z

Akuzohet per vrasjen e burrit, prokurori kerkon 6 vjet burg

Tirane- Prokuroria e Tiranes ka kerkuar dje, denimin me 6 vjet burg per te pandehuren Vitore Doda. Prokurori i ceshtjes, Ervin Karanxha kerkoi deklarimin fajtore te te pandehures, per vepren penale te "vrasjes ne kushte te tronditjes se forte psikike". Sipas perfaqesuesit te akuzes, e pandehura kish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.783Z

Gjykata lexon kërkesën për gjykim ndaj Ahmetit

Gjykata e Tiranës ka lexuar dje kërkesën për gjykim ndaj shefit aktual të qarkullimit rrugor, Krenar Ahmeti, i cili akuzohet për veprime arbitrare nga prokuroria. Kjo e fundit deklaron se ka prova dhe fakte që vërtetojnë se Ahmeti ka shpërdoruar detyrën gjatë shoqërimit të një prokuro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.599Z

Gardisti Llupo ne gjykate per masen e sigurise

Gardisti Agim Llupo, me detyre Shef shtabi i njesise operacionale te Gardes se Republikes, u paraqit perpara gjykates se Tiranes,per caktimin e masen e sigurise. I perfaqesuar nga Av. Genc Gjokutaj, gardisti Llupo, u paraqit perpara gjyqtarit Shkelqim Mustafaraj, pasi akuzohet nga prokuroria si perg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.785Z

Krenar Ahmeti, gjykata shtyn dhënien e vendimit

20/05/2009  Ish-kryepolici i Tiranës Gjykata e Tiranës shtyu dje dhënien e vendimit për Krenar Ahmetin, ish- shefin e Qarkullimit Rrugor Tiranë. Vetëm një seancë më parë organi i akuzës kërkoi deklarimin fajtor të Ahmetit dhe dënimin e tij me 500 mijë lekë gjobë. Ahmeti u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.767Z

Gjykata, burg pa afat për Arben Isufajn

Tiranë- Gjykata e Shkallës së Parë në kryeqytet, me kërkesë të organit të akuzës vendosi ndryshimin e masës së sigurisë për të pandehurin Arben Isufaj, i njohur ndryshe me nofkën “Ben Qimja”. Nga ajo e dhënë me “arrest në burg”, me afat 45 ditor, në mas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.409Z

Ikonat,Prokuroria: 9 vite burgpër Thimion, 7 për Spahon

Në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar seanca e radhës e gjyqit ndaj Gjergji Thimios dhe Arben Spahos, të cilët akuzohen për vjedhjen e veprave të artit dhe ikonave. Thimio dhe Spaho kanë qenë të pranishëm në seancën e sotme kur Prokuroria ka lexuar pretencën për dy të pandehurit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.766Z

Prokuroria pret “gjobën” për shefin e qarkullimit

Prokurori Ervin Karanxha lexoi në gjykatë kërkesën për gjykim ndaj të pandehurit Ahmeti, i cili akuzohet për “kryerje të veprimeve arbitrare”. Nëpërmjet avokatit të tij mbrojtës, Ahmeti i ka hedhur poshtë të gjitha akuzat TIRANE-Kryekomisar Krenar Ahmeti është njohur dje zyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama