Rezultate te kerkimit per termin: +Esat +Rizvanolli

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] esat / docs[0] 2073 / hits[0] 3246 / keyword[1] rizvanolli / docs[1] 405 / hits[1] 611 /
Shikoni sa vota fitoi secili kandidat për deputet
  • 2014-06-16

Shikoni sa vota fitoi secili kandidat për deputet

Sipas listës së siguruar nga lajmi.net, Qendra për Numërimin e Rezultateve ka bërë gati të nxjerrë rezultatet e kandidatëve të partive politike për deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kandidati më i

No Pic available
  • 2013-10-04

Kryengritja e Dibrës e vitit 1913

Kryengritja e Dibrës e vitit 1913, ishte një kryengritje popullore shqiptare kundër pushtimit serb, por edhe kundër vendimeve të Konferencës së Londrës për copëtimin e Shqipërisë dhe dhënien e Dibrës së Madhe Serbisë . K

No Pic available
  • 2011-06-21

Ndahen çmimet vjetore për muzikë

Nga Express më 21 qershor 2011 në ora 16:35 Me rastin e ditës ndërkombëtare të muzikës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) i ka nderuar të martën katër muzikantë profesionistë, të cilët me veprat e tyre kanë dhënë kontribut të çmuar në fushën e muzikës. Fitues

Shpallen fituesit e “Niketë Dardani”
  • 2011-06-01

Shpallen fituesit e “Niketë Dardani”

Nga Express më 01 qershor 2011 në ora 08:52 Juria për ndarjen e Çmimit Kombëtar vjetor për muzikë, “Niketë Dardani”, ka shpallur fituesit në katër kategori, për vitin 2010. Juria, e përbërë nga kompozitori Zeqirja Ballata, dirigjenti Ermir Dizdari, (Tiranë) dhe kompozito

No Pic available
  • 2011-04-27

Dy çmime për muzikë

Edhe pse sipas rregullores së MKRS-së të vitit 2010 parashihet që të jepen disa çmime për vepër muzikore, sivjet do të jepen vetëm dy: çmimi për vepër jetësore, i cili mban emrin e Niketë Dardanit si dhe ai për veprën më të mirë muzikore gjatë një viti. Arsye për këtë ësht

Kompozimet e Rizvanollit
  • 2011-04-20

Kompozimet e Rizvanollit

Në ambientet e Bibliotekës Kombëtare u bë promovimi i librit “Esat Rizvanolli kompozitor” i autorit Shefqet Hoxha. Nga Arbër Ymeri më 20 prill 2011 në ora 10:43 Të martën, në amfiteatrin e BKUK-së, është bërë promovimi i librit “Esat Rizvanolli kompozitor” i aut

No Pic available
  • 2009-10-27

"Ditët e muzikës së re shqiptare" vijon sot me muzikë dhome në Tiranë

Kori i Filarmonisë së Kosovës, i përbërë nga 50 artistë, ka interpretuar në një koncert organizuar në mjediset e Muzeut Arkeologjik në Durrës. Pas paraqitjes ditën e parë të festivalit "Ditët e muzikës së re shqiptare", që po zhvillohet në Tiranë, koristët e Filarmonisë së Ko