Rezultate te kerkimit per termin: +Eshref +Durmishi

Total: 61
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.174Z

Pse nuk erdhi Eshref Durmishi dje me ekipin e “Shok” në Prishtinë?

Mbrëmë në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës kanë arritur ekipi i filmit “Shok”, i cili ishte i nomunuar për çmimin Oscar. Por me këtë ekip të cilët erdhën krenarë nga Los Angeles nuk ishte i prani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.903Z

Shok, ngjarje të vërteta që sollën sukses. Flet producenti Eshref Durmishi

"Shok", një film me metrazh të shkurtër, bazuar në histori të vërteta marrë nga ngjarjet e luftës në Kosovë është shpallur zyrtarisht pak dite më parë si një prej kandidatëve për çmimin Oscar në kategorinë e "Filmit të shkurtër live-aksion më të mirë" duke shënuar kështu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.929Z

Luajta rolin e policit që më rrahu

'Shok', filmi i parë kosovar që kandidon për një çmim Oskar, rrëfen disa nga eksperiencat e vërteta të kanosjes nga forcat serbe të aktorëve të tij në fund të viteve 1990. Nga Petrit Çollaku, BIRN Është viti 1998 në Mitrovicë, në Kosovën veriore. Petriti është një 12 vjeçar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.238Z

Filmi Shok, pretendent për tu nominuar për Ocsar

Filmi "Shok" i regjisorit Jamie Donoughe, është në mesin e dhjetë filmave që The Academy of Motion Picture Arts & Sciences, institucioni i cili e ndan çmimin e madh Oscar, ka radhitur si të mundshëm për tu nominuar për filmi më të mirë të metrazhit të shkurtër - "live action". "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.410Z

Shok filmi më i mirë i festivalit Swikos

Filmi "Shok" i regjisori Jamie Donoughe, që flet për një ngjarje të vërtetë që ka ndodhur në Kosovë gjatë viteve 90-ta, është shpërblyer më çmimin "Filmi më i mirë i festivalit", në festivalin "Swikos" të Zvicrrës, ku më 13 dhe 14 nëntor u prezantuan filma nga Zvicra, Shqipër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.203Z

Ambasadori i Kosovës në Londër u takua me ekpin e filmit Shok

Gjatë qëndrimit të tyre në Britani të Madhe regjisori i filmit "Shok", Jamie Donougjue dhe producenti dhe aktori i këtij filmi, Eshref Durmishi, janë takuar me ambasadorin e Kosovës në Britani, Lirim Greçevcin. Me ta në fotografi shihen edhe prindërit e këngëtares shqiptare me famë b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.656Z

Filmi kosovar nominohet për Oscar

Filmi Shok, me skenar dhe regji të britanikut Jaime Donoughue, producent Eshref Durmishi dhe kolonë zanore të kompozitorit kosovar, Trimor Dhomi, është nominuar për Oscar në kategorinë e filmave me metrazh të shkurtër Live action short. Në garë me filmin me bashkëprodhim kosovar do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama