Rezultate te kerkimit per termin: +Eshtrat

Meta: total 1000 / total_found 2865 / time 0.001 / keyword[0] eshtrat / docs[0] 2865 / hits[0] 5326 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?
  • 2019-03-22

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?

Proteinat janë thelbësore për një dietë të ekuilibruar, por mbingarkesa me mish të kuq mund të çojë në një sërë çrregullimesh që gjithashtu mund të çojnë në sëmundje të rënda. Kur konsumohet mishi, duhet të kihet parasysh se nga bujqësia intensive ka një profil ushqyes më

Zbardhet krimi, arrestohen 4 italianë për vrasjen dhe murosjen e shqiptarit
  • 2019-03-08

Zbardhet krimi, arrestohen 4 italianë për vrasjen dhe murosjen e shqiptarit

Policia italiane e Monzas, ka arrestuar mes Muggios, Ennas dhe Genovas, katër persona të akuzuar për vrasjen dhe murosjen e shqiptarit Astrit Lamaj, i cili u zhduk në Genova, në janar të vitit 2013. Trupi i shqiptarit u gjet dy muaj më parë më 15 janar, në një banesë në Senago të Brian

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Gratë që dashuroi Ismail Qemali
  • 2019-01-24

Gratë që dashuroi Ismail Qemali

Ai e deshi Nasipen me një vështrim. Vajza nga Konica, vetëm 19 vjeç, do të ulte e ndrojtur sytë, kur e pa për herë të parë. Biografët e Ismail Qemalit dinë shumë pak për të. Ajo vishej thjeshtë dhe vinte nga një martesë shumë e shkurtër. Burri i saj i parë ishte ndarë nga jeta

Kush ishte shqiptari i murosur prej 5 vitesh në vilën luksoze?
  • 2019-01-18

Kush ishte shqiptari i murosur prej 5 vitesh në vilën luksoze?

Të tjera detaje dalin në lidhje me skeletin e gjetur të murosur në një vilë të shekullit të XVI, në Senago, në provincën e Milanos, Itali. Mediat fqinje raportojnë se një nga pistat që policia po i mëshon më shumë është se eshtrat mund ti përkasin një shqiptari të zhdukur në X

Gjendet kufoma e murosur e një shqiptari në vilën e shekullit të XVIII
  • 2019-01-17

Gjendet kufoma e murosur e një shqiptari në vilën e shekullit të XVIII

Një skelet njeriu është gjetur ne një vilë në Senago gjatë punëve restauruese: vdekja mund të ketë ndodhur së paku përpara pesë vitesh. Paraprakisht hetuesit thonë se bëhet fjalë për një shqiptar, ndonëse ende nuk kanë një emër të saktë. Skeleti i pajetë është dërguar në