Rezultate te kerkimit per termin: +Estonise

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.447Z

Ekonomia e Estonise po rimekembet para futjes se euros

Akullore te mbuluara nga shtresa cokollate levizin ne konvejerin e linjes se prodhimit ne fabriken ushqimore Premia Food ne Talin. Ne kete fabrike punojne rreth 60 vete te cilet pergatisin prodhimin e nje sere asortimentesh me akullore. Normalisht punetoret sezonale te kesaj fabrike duhet ti kishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.959Z

Estonia hyn ne zonen euro me nje pjese te Rusise

Moske 5 janar NOA - Hyrja e Estonise ne zonen e euros me 1 janar solli jo pak probleme me fqinjet e saj. Harta e vendit qe eshte pasqyruar ne monedhat euro nuk perkon aspak me konturet bashkekohore te tij. Perfaqesuesit e shtetit rus kane deklaruar se harta e Estonise ne monedhat euro ka br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.727Z

Nene Tereza ne Parlamentin estonez Liri Berisha e ftuar nderi

Zonja Berisha takon kryeparlamentaren e Estonise Pergezime per heqjen e vizave. Liri Berisha viziton Spitalin e Femijeve te Estonise Vlerat me humane te shenjtores shqiptare Nene Tereza u pasqyruan ne ambientet e Parlamentit estonez ku Liri Berisha ishte e ftuar nderi. Zonja Lir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.466Z

Skandal erotik ne Estoni Zonja e Pare puthet me zhigolo

e Shtune 30 Gusht 20141210 pm p classwp-caption-text Fotot e skandalit te Zonjes se Pare qe u kap mat duke u puthur me zhigolonebrbrPresidenti i Estonise tradhtohet nga gruaja zbulohen fotot intimebrbrSkandal me familjen presidenciale ne Estoni Evelin Ilves bashkeshortja e Pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.418Z

Gjosha pret zyrtarin estonez: Integrimi, mbi çdo axhendë patiake

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha priti sot në një takim Ministrin e Çështjeve Europiane të Estonisë, Matti Maasikas. Bashkëbiseduesit, diskutuan për procesin e integrimit të Shqipërisë, perspektivën e zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor si dhe sfidat me të cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.396Z

Estonia, mbeshtetje zhvillimit ekonomik te Kosoves

Estonia do te mbeshtese zhvillimin demokratik dhe ekonomik te Kosoves, pasi stabiliteti ekonomik eshte i domosdoshem per investimet e jashtme. Ka qene ky mesazhi qe kryeministri i Estonise, Andrus Ansip i ka percjelle presidentit kosovar Fatmir Sejdiu, gjate nje vizite ne Prishtine. Duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.794Z

Estonia vendi i shtatembedhjete ne eurozone ne 1 janar monedha hyn ne fuqi

E premte 31 dhjetorNOA- Dita e pare e vitit te ri shenon per Estonine fillimin e perdorimit te monedhes se perbashket europiane. Sondazhet paraprake sugjerojne se gjysma e popullsise e mbeshtet adoptimin e euros pavaresisht nga problemet me te cilat po perballet monedha per shkak te krizes f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama