Rezultate te kerkimit per termin: +Estudiantes

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.040Z

Estudiantes fiton Copa Libertadores

Estudiantes ka fituar kupen Libertadores per te katerten here ne historine e saj. Pas barazimit 0-0 ne Argjentine skuadra e drejtuar nga kapiteni Veron, ish-lojtar i Interit dhe Lacios ka mundur 2-1 Kruzeiron. Golat per argjentinasit u shenuan nga Gaston Fernandez e Mauro Beselli. Estudiantes shenon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.760Z

Finalja botërore për klube, Estudiantes kundër Barcelonës

Estudiantes dhe Barcellona jan gati t luajn finale e botrorit pr klube n Abu Dhabi. Spanjollt jan favoritt e ktij takimi, por argjentinasit mund t jen surpriza ashtu si doln fituar edhe n Copa Libertadores. Nse duan t mundin Barcelonn futbollistt e Estudiantes duhet t japin 120% t tyre n fush. Kshtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.438Z

Libertadores, Estudiantes dhe Cruzeiro ne gjysmefinale

Caktohen edhe dy skuadrat e tjera gjysmefinaliste te Kupes Libertadores, simotra e Champions League ne Europe. Jane argjentinasit e Estudiantes dhe brazilianet e Cruzeiro dy klubet qe kane plotesuar katershen e me te mireve te Amerikes se Jugut. Estudiantes i Veron eleminoi ne cerekfinal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.371Z

Estudiantes fiton titullin në Apertura

Argjentinë Estudiantes është shpallur kampion i Argjentinës. Falë dygolëshit të uruguaianit Rodrigo Lopez (73’ dhe 87’), ata mposhtën me rezultatin 2-0 Arsenalin dhe fituan kampionatin e Aperturas. Kjo është hera e pestë në his

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.053Z

Kupa, Internacional mund Estudiantes

Në Porto Alegre të Brazilit, në garën e kthimit të finales së Kupës së Amerikës së Jugut përballë Internacionalit, skuadra argjentinase Estudiantes do të kalonte e para në avantazh me anë të Alavesh dhe kanë mundur të përmbysin kështu humbjen 1-0 në shtëpi në ndeshjen e parë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.038Z

Estudiantes shpallet kampion i Kupës Libertadores

Estudiantes fitoi në ndeshjen e kthimit të finales me rezultatin 2-1, ndërkohë që ndeshja e parë në Brazil pati përfunduar me rezultatin e bardhë 0-0. Heroi i skuadrës nga Argjentinas ishte i mirënjohuri Huan Sebastian Veron, i cili arriti të shënojë golin dytë dhe fitores njëkohësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.601Z

Messi synon fitore ndaj Estudiantes

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, shpreson që ekipi i tij mund të bëjë histori kur ata takohen me kampionin e Copa Libertadores, ekipin argjentinas Estudiantes, në finalen e Kupës Botërore të Klubeve në Abu Dhabi. Messi shënoi golin e dytë të Barcelonës në fitoren 3-1 në gjysmëf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama