Rezultate te kerkimit per termin: +Etilda +Gjonaj

Total: 133
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.328Z

Rezoluta për pronat, Gjonaj: Një përgjigje për retorikën e opozitës

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka reaguar mbi rezolutën e miratuar nga Komiteti i Ministrave të Këshillit të mbylljen e procesit të mbikëqyrjes të masave të përgjithshme për grupin e punës që lidhet me kompensimin e pronave. Tek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.918Z

Vrasja e studentes, Gjonaj: Të mbrojmë gratë ndaj dhunës

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lajmit të rëndë për vrasjen e studentes se Juridikut, Ariela Murati, nga dora e djalit të cilit i refuzoi dashurinë. Ajo shkruan në një postim në Twitter se jeta e një vajze u pre në mes nga dora gjakatare e një burri. “Tragjik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.531Z

Leja për Gjin Gjonaj, KLD i përgjigjet ministres: Keqardhje! Eja në mbledhje

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cilësoi një skandal mbledhjen e fundit të Këshilit të Lartë të Drejtësisë që u drejtua nga Presidenti Ilir Meta dhe ku u miratua vendimi për ti dhënë leje prindërore, sipas ministers në mënyrë të fshehtë gjyqtarit Gjin Gjoni. Leja 2-vjeça

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.531Z

Gjonaj denoncon: Skandal i KLD, i dha leje prindërore Gjin Gjonit

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka denoncuar një skandal sipas saj, se në mbledhjen e fundit, KLD  ka miratuar një vendim jashtë rendit të ditës dhe i pa njoftuar më parë, duke i dhënë leje prindërore në mënyrë të fshehtë gjyqtarit Gjin Gjoni, me argumentin se është bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.542Z

Arrestimi i ish-drejtorit të Burgjeve, Gjonaj: Kush shkel ligjin ka punë me drejtësinë

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pas arrestimit të ish-drejtorit të Burgjeve, Arben Çuko. Në një deklaratë zyrtare, ministrja Etilda Gjonaj thekson se shkarkimi i tij imediat për keqmenaxhim dhe dyshime të forta për korrupsion, ka çuar në një hetim të thelluar administrativ. Deklara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.374Z

Gjonaj: Vettingu gati që sot, anëtarëve të komisionit i rritet paga me 50%

Qeveria ka vendosur që të rrisë me 50% pagat  për të gjithë anëtarët e institucioneve të rivlerësimit. Vendimi u mor sot në mbledhjen e qeverisë dhe u bë publik nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj. Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave mori një vendim të rëndësishëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.049Z

Ankesat e qytetarëve, Gjonaj: 46 zyrtarë të shkarkuar nga ALUIZNI dhe Hipoteka

Platforma e bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al na është prezantuar nga qeveria Rama deri tani si një shembull suksesi dhe përgjigja në kohë për 272 ankesa të qytetarëve për ALUIZNI-n dhe Hipotekat, sipas  ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj e provon këtë. Gjonaj në një dalje p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama