Rezultate te kerkimit per termin: +Etleda

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] etleda / docs[0] 8 / hits[0] 9 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Komisioni Ad Hoc, zgjedh 12 komisionerët e Pavarur të Kualifikimit

Komisioni Ad Hoc i kryesuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko zgjodhi 12 anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Komisioni Ad Hoc zgjodhi kandidatët Etleda Çiftja , Firdes Shuli , Genta Bungo , Xhensila Pine , Roland Ilia , Alma Vokopola , Pamela Qirko , Valbona

No Pic available
  • 2017-06-17

Finalizohet vettingu, votohen 27 anëtarët e organeve të rivlerësimit

Përmbyllet përfundimisht i gjithë proçesi i vettingut që duhet të kalonte nga parlamenti i Shqipërisë. Me 100 vota pro dhe vetëm 2 kundër, njëra prej të cilave vota e deputetes Jozefina Topalli e cila e bëri publike, u votua në bllok lista me 27 anëtarë të organeve të formuara të

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut
  • 2017-03-31

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut

Avokati i Popullit ka publikuar emrat e juristëve që do të garojnë për institucionet e Vettingut. Institucioni i Avokatit sqaron se listat përmbajnë emrat e kandidatëve që plotësojnë kriteret formale dhe të kandidateve që nuk plotësojnë kriteret formale për institucionet e vlerësimi

No Pic available
  • 2017-02-11

Emrat e 191 kandidatëve për organet e Vetting-ut

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar sot listën me kandidatët që kanë shprehur interesin për të qenë pjesë e organeve të Vettingut. Përmes një njoftimi për shtyp, AP bën të ditur se publikimi i listës vjen pas një konsultimi me ONM-në do të hartojë një listë të mi

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.
  • 2017-02-11

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.

Një grup i vogël prej 4 ekspertësh tek Avokati i Popullit kanë marrë në dorë 190 aplikimet e kandidatëve për organet e reja të Vettingut. Ata janë trajnuar për të verifikuar përmbushjen e kritereve ligjore nga aplikantët për insitucionet e reja të kontrollit të figurës së pro

No Pic available
  • 2017-02-10

Publikohet lista e kanidatëve për organet e Vettingut. Ja emrat

Në faqen zyrtare të Avokatit të Popullit janë bërë publik emrat e të gjithë personave të cilët kanë shprehur interesin për të aplikuar për organet e Vettingut. Janë plot 191 emra të cilët kanë aplikuar në zyrat e Avokatit të Populli. Këtyre emrave do ti shtohen edhe personat që

EMRAT: Ja 191 kandidatët për organet e Vettingut
  • 2017-02-10

EMRAT: Ja 191 kandidatët për organet e Vettingut

Zyra e Avokatit të Popullit njofton se thirrjes për pjesëmarrjen e sa më shumë qytetarëve në procesin e Vettingut, i janë përgjigjur 191 persona. Më poshtë po publikojmë listen me 191 emrave  të  kandidatëve. Atyre do ti shtohen edhe  personat që kanë shprehur interesin përme