Rezultate te kerkimit per termin: +Euml

Meta: total 253 / total_found 253 / time 0.000 / keyword[0] euml / docs[0] 253 / hits[0] 921 /
No Pic available
  • 2014-07-12

Sezoni turistik, policia nën vëzhgimTahiri: Kontroll gjithë efektivëve

TIRANE- Sjella e çdo efektivi, mënyra e të veshurit deri edhe tek mënyra e mbajtjes së kapeles gjatë shërbimit dhe pas turnit të tij, do të jetë nën vëzhgim. Me urdhër të Mnistrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, Drej

No Pic available
  • 2014-07-12

Numër i lartë i mbetësve, Malaj:Shans, shkollat profesionale

TIRANE- Numri i maturantëve mbetës këtë vit është trefishuar në krahasim me vitin e kaluar, ndaj për këtë arsye Ministria e Arsimit ka menduar për kurse në shkollat e tyre gjatë stinës së verës me qëllim, q&eum

No Pic available
  • 2014-07-11

Misteri i Gjin Gjonit: Diplomëjuristi me vetëm 1 vit universitet

TIRANE- Çudirat nuk kanë të mbaruar në sistemin gjyqësor në Shqipëri. Gjyqtari i Apelit, njëherësh anëtari i KLD-së Gjin Gjoni rezulton se ka bërë vetëm 1 vit shkollë në 1993-1994 për të mbaruar Fakultetin e Drejtësisë! Kjo rezulton nga ajo çka ka deklaruar vetë Gjoni dhe që

No Pic available
  • 2014-07-11

Drejtësia, gjyqtarët mbledhjeurgjente, deklarata kundër qeverisë

TIRANE- Përplasja gjyqësor-qeveri ka bërë që të mblidhen dhe gjyqtarët të cilët kanë kundërshtuar me forcë akuzat e bëra nga ministrat e qeverisë Rama. Sipas tyre po cënohet pavarësia e gjyqësorit. Ka qenë 1/3 e anëtarëve të Këshilli Ekzekutiv të Konferencës Gjyqësore Komb

No Pic available
  • 2014-07-11

Policia gati të nisë aksionin për çarmatosjen e shqiptarëve

TIRANE- Policia do të nisë një aksion për çarmatosjen e shqiptarëve. Kjo nisur nga kriminaliteti dhe mbajtja në mënyrë të pakontrolluar e armëve të zjarrit. Shpërthimi i depove të ushtrisë në vitin 1997 bëri që armët në Shqipëri të qarkullonin pa asnjë kontroll. Ndërsa pas L

No Pic available
  • 2014-07-11

Drejtshkrimi, Akademikët gjejnë “paqe”, rikthehen tek standardi

Të tjera rreth shkrimit Këshilli Ndërakademik:Gjuha Shqipe, lëndë e veçantë në shkollën e mesme TIRANE- Anëtarët e Këshillit Ndërakademik për Gjuhën Shqi­pe në mbledhjen e radhës që u zhvillua më 20 qer

No Pic available
  • 2014-07-11

Poetja sllovene Barbara Pogačnik“strehohet” një muaj në Tiranë

TIRANE- Pas largimit nga rezidenca e Shtëpisë së Shkrimtarit në Tiranë të poetit, publicistit dhe shkrimtari Luan Starova, vjen për t’u “strehuar” për një muaj rresht poetja sllovene Barbara Pogačnik. Ajo është bujtësja e dytë në programin e rezidencës së shkr