Rezultate te kerkimit per termin: +Eurabia

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] eurabia / docs[0] 4 / hits[0] 16 /
FEJA ISLAME DHE PERËNDIMI NUK JANË KONTRADIKTË
  • 2017-12-10

FEJA ISLAME DHE PERËNDIMI NUK JANË KONTRADIKTË

“Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm ” dhe “Europa do t bhet m myslimane”. Kshtu ose n mnyr t ngjashme formulohen kryetitujt n shumicn e medieve n Gjermani, q kan raportuar mbi rezultatet e hulumtimit t institutit studimor n SHBA Pew Research Center. Nj katastrof 

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt
  • 2017-12-10

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

No Pic available
  • 2010-05-16

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

Frika nga Eurabia?
  • 2009-12-04

Frika nga Eurabia?

Pamjet kishin pr qllim q t joshin votat dhe nse gjykohet n baz t 57 prqindshit n favor t krkess pr ndalimin e ndrtimit t minareve n Zvicr, ather duket se ato e kan arritur qllimin. Bhet fjal pr pamjet e minareve t ngulitura n flamurin e Zvicrs, me nj femr t veshur me pere duke qndruar para tyre. N