Rezultate te kerkimit per termin: +Euro

Meta: total 1000 / total_found 105565 / time 0.041 / keyword[0] euro / docs[0] 105565 / hits[0] 220600 /
Birmania dhe Tajlanda, kundër narkotrafikut: 1 miliard euro drogë janë djegur
  • 2017-06-26

Birmania dhe Tajlanda, kundër narkotrafikut: 1 miliard euro drogë janë djegur

Një operacion gjigant antidrogë në Birmani dhe Tajlandë, ku u organizuan djegie publike të një sasie droge rreth 1 miliard euro. Në zjarr janë hedhur opium, heroinë, marijuanë dhe metamfetaminë, të gjitha këto substanca të konfiskuara nga bandat lokale. Në Birmani u shkatërrua në hi

Partizani-Ekuban, pak shanse për rikthimin
  • 2017-06-26

Partizani-Ekuban, pak shanse për rikthimin

Te Partizani e presin akoma pasi nuk mund të mësohen dot me idenë që nuk do të kenë më në skuadër një prej sulmuesve më të mirë të huaj që ka qenë e pjesë e të Kuqve por edhe kampionatit shqiptar në këto vitet e fundit. Edhe pse nuk ja doli të fitonte titullin kampion që Partiz

Këngëtarja e njohur greke blen kokainë nga trafikanti shqiptar (FOTO)
  • 2017-06-25

Këngëtarja e njohur greke blen kokainë nga trafikanti shqiptar (FOTO)

Një bazë kokaine është zbuluar nga policia greke në zonën e Alimos në Athinë, ku u arrestua një shqiptar dhe 17 persona të tjerë. Policia greke kishte marrë informacione se një kazino shërbente si kamuflim për të shitur kokainën tek klientët VIP. I gjithë operacioni u zhvillua në

No Pic available
  • 2017-06-25

Gjuha e trupit, si shitësit vëzhgojnë emocionet e blerësve

Kamerat me qark të mbyllur, kamerat me imazhe termike, kapelet me elektroda të inkorporuara dhe pajisje të tjera po rrisin shitjet Nga muaji shtator i vitit të kaluar e deri në prill të këtij viti, një rrjet librarish franceze në Paris, ka vendosur kamera në ambientet e brendshme për të

No Pic available
  • 2017-06-25

De Biasi: Shqipëria është tërheqëse për çdo trajner

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Gianni De Biasi është vlerësuar dje me një çmim mirënjohje nga Ministria e Arsimit dhe Sportit, organizuar në ambientet e kësaj të fundit. Një çmim që vjen në një moment të çuditshëm, pasi 60-vjeçari është larguar nga stoli i ko

No Pic available
  • 2017-06-25

Incidentet e shënuara gjatë procesit të votimit

Procesi i votimit gjatë ditës së sotme është karakterizuar nga disa incidente në qytete të ndryshme të vendit. Në fshatin Ahmetaq, Vorë Behar Fjora ka përplasur me makinë Sherif Kajmakun pas një konflikti për motive politike mes tyre. I lënduari është dërguar menjëherë në spital

No Pic available
  • 2017-06-24

BE pret që ura e Ibrit të inaugurohet së shpejti

Bashkimi Evropian pret që shumë shpejt të inaugurohet ura mbi lumin Ibër në Mitrovicë. Punimet në pjesën jugore janë duke vazhduar sipas planit, thonë në Zyrën e këtij misioni në Kosovë. BE pret që të përfundohen dhe inaugurohen dy projektet së shpejti, thuhet në përgjigjen e BE