Rezultate te kerkimit per termin: +Euroazis

Meta: total 272 / total_found 272 / time 0.000 / keyword[0] euroazis / docs[0] 272 / hits[0] 321 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Kreu i Byrosë së Euroazisë sërish me një mision special në Ballkan

Kreu i Byrosë së Euroazisë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Hoyt  Brian Yee është ngarkuar sërish me një mision special në Ballkan. Vendimi është marrë nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe është publikuar në faqen zyrtare të Shtëpisë së

No Pic available
  • 2017-05-11

Peshkatarët shqiptarë i vijnë hakut peshkut vrasës jugosllav

Në shkurt 1985, kur peshkatari Kamber Kapica hodhi rrjetën e tij mes pllakave lundruese të akullit në Liqen të Fierzës, i zuri syri dy a tre peshq të panjohur sa pëllëmba e dorës. Kurreshtar, Kapica ia tregoi atë një studenti biologjie që punonte aty pranë në Kukës, i cili e identifi

No Pic available
  • 2017-04-21

Mogherini: Humbësja e madhe është Britania, BE bën dhe pa të

Në kohën kur Britania e Madhe vendosi të mbajë zgjedhje të parakohshme më 8 qershor për të forcuar dorën e bisedimeve të daljes, shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini thotë se të humburit e divorcit janë britanikët. Nga Pekini, Mogherini tha se edhe

No Pic available
  • 2017-04-06

Nishani: Retorikat nacionaliste po rikthehen sërish rrezikshëm në rajon

Presidenti i Republikës,  Bujar Nishani mori pjesë në Samitin e 20-të Ekonomik të Euroazisë, me temë: Njerëzimi në Udhëkryq, që u zhvillua për dy ditë radhazi, në Stamboll të Turqisë, nga Fondacioni Marmara Grup.  Presidenti Nishani iu drejtua në mënyrë të veçantë Sam

Nishani në Turqi: Retorikat nacionaliste po rikthehen rrezikshëm në rajon
  • 2017-04-06

Nishani në Turqi: Retorikat nacionaliste po rikthehen rrezikshëm në rajon

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë në Samitin e 20-të Ekonomik të Euroazisë, me temë: Njerëzimi në Udhëkryq, që u zhvillua për dy ditë radhazi, në Stamboll të Turqisë, nga Fondacioni Marmara Grup. Presidenti Nishani iu drejtua në mënyrë të veçantë Samitit në hap

No Pic available
  • 2017-04-04

FH: Shqipëria në vendnumërim, Kosova përparim të lehtë në demokraci

Organizata për të drejtat e njeriut me seli në Shtetet e Bashkuara, Fredoom House, vlerëson se Kosova ka shënuar përparim të lehtë, ndërsa Shqipëria nuk ka shënuar ndonjë ndryshim në shkallën e demokracisë që nga viti i kaluar. Këto vlerësime janë pjesë e projektit “Vendet

No Pic available
  • 2017-03-08

SHBA thirrje Ivanov: Lejo formimin e qeverisë

Një ditë pasi Presidenti i Maqedonisë i kërkoi ndërkombëtarëve që të ndërhyjnë për zgjidhjen e krizës, ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështjet e Europës dhe Euroazisë, Hojt Barjan Ji, ka delaruar se kreu i shtetit duhet të lejojë formimin e qeverisë nga deputetet dhe