Rezultate te kerkimit per termin: +Europ

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.184Z

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten

Nga Christoph Strack Kto ishin dit tranzicioni. Barack Obama ishte pr her t fundit si president i SHBA-s n Europ. Me t u takuan n zyrn e kancelarit n Berlin kryetart e shteteve dhe qeverive t vendeve kryesore europiano-perndimore. Secili prej tyre i lnduar apo i sfiduar n llojin e vet. Kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.293Z

Azia kundër Europës

Vendimi i presidentit të ri të Rusisë Vladimir Putin që të mos jetë i pranishëm në samitin e G-8 në Kemp Dejvid në 18 - 19 maj dhe as në samitin NATO-Rusi në Çikago në 20 - 21 maj, por të marrë pjesë në 6 - 7

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.172Z

“Dita e Europës”takime e debate

TIRANE- Këshilli Rinor Shqiptar dhe organizata të Rrjetit Kombëtar të Shoqërisë Civile organizojnë një pritje me rastin e Ditës së Europës. Ky aktivitet joformal ka për qëllim edhe promovimin e "Café d'Europe", e cila ësht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.464Z

Superkupa e Europës, Bayern Munchen vs Chelsea

Superkupa e Europës vendos përballë sonte në mbrëmje fituesit e Ligës së Kampioneve, Bayern Munich dhe atë të Ligës së Europës, Chelsea. Bavarezët e drejtuar tashmë nga Guardiola, do të kërkojnë hakmarrjen për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.066Z

Europë, mungon bora, nuk ka Kampionat të Skive

TIRANE-Resortet e skive në mbarë Europën po ndeshen me problemin e mungesës e borës- ndërkohë që në Francë është anuluar Kupa e Botës për ski. Resorti francez Val d’Isere u detyrua të braktisë këtë aktivi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.645Z

Diçka është kalbur në Europë

Eshtë një shuplakë në fytyrën e establishmentit europian. 30 % e vendeve në parlamentin europian të sapozgjedhur u shkojnë partive që janë kundër vetë projektit të Europës. Pra 6 % më shumë se në zgjedhjet e kaluara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.255Z

Besart Berisha: Do kthehem në Europë dhe Kombëtare

Besart Berisha është vënë në qendër të vëmendjes, jo vetëm për golat që po shënon, por edhe mundësinë e kthimit në Europë. “Është e vërtetë se kohën e fundit kam shënuar shumë gol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama