Rezultate te kerkimit per termin: +Europn +Lindore

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] europn / docs[0] 121 / hits[0] 145 / keyword[1] lindore / docs[1] 15264 / hits[1] 20884 /
No Pic available
  • 2010-08-18

Udhëtarët gjermanë: Shqipërinë si e pamë

N m t shumtn e rasteve jan shnime udhtimesh. Jan autor gjerman, shkrimtar ose jo, t cilt vizituan vendin ton n koh t ndryshme. Pas ksaj, prcolln pr lexuesin mbresat e nj udhtimi q disa her ishin edhe t shoqruar me fotografi t kohs Ndodhi q ndonj prej tyre t mos e vizitonte kurr Shqiprin. Po shkroi p

No Pic available
  • 2010-08-12

Hakersat nga Europa Lindore boshatisin bankat britanike

Nj virus i sofistikuar zbraz shum llogari private Disa hakersa nga Europa Lindore jan duke prdorur nj virus shum t sofistikuar kompjuterik, pr t boshatisur llogarit bankare t mijra klientve t bankave britanike. Bhet fjal pr nj version t ri t “Zeus”, nj virus q nuk mund t detektohet nga p

No Pic available
  • 2010-06-27

Performanca evropiane e ekonomisë shqiptare

Ndrkoh q kreu i “popullit t majt” n Shqipri flet pr “kriz t rnd” t ekonomis shqiptare, krert e Bashkimit Evropian shkruajn raporte pa fund pr nj “performanc jashtzakonisht t shklqyer” t ksaj ekonomie. Tash s fundi sht Drejtoria e Prgjithshme e shtjeve t Ekonomis

No Pic available
  • 2010-05-29

Rama: Jemi të gatshëm për kompromis të arsyeshëm

Socialistt kan ritheksuar qendrimin e tyre se jane n dispozicion t zgjidhjes s asaj q e cilsojn kriz politike, nse i hapet rruga transparencs s procesit elektoral t 28 qershorit. Deklarata u b nga kreu i selis roz Edi Rama pas pjess s par t punimeve t Komitetit t Internacionales Socialiste pr Europn

No Pic available
  • 2010-05-16

SIGAL UNIQA Group Austria, takim në Vjenë i stafit shqiptar

Takimi vjetor i kompanis SIGAL UNIQA Group Austria ksaj rradhe sht mbajtur n kryeqytetin austriak, n Vjen. Pjesmarrs n kt aktivitet t rndsishm pr kompanin lider n tregun shqiptar t sigurimeve, kan qen rreth 200 persona, staf i Sigalit nga Shqipria, Kosova dhe Maqedonia. Mbledhja u organizua n nj ndr

No Pic available
  • 2010-01-21

Demokratët humbin shumicën e cilësuar në senat

N prvjetorin e par t betimit, Presidenti amerikan Barak Obama dhe demokratt e tij kan humbur pr her t par n kt gjysm shekull zgjedhjet pr senator n shtetin e Masausets. N vendin e senatorit demokrat Ted Kennedy q ndrroi jetn n ver u zgjodh republikani Scott Braun tani demokratt nuk kan m n Kongres

No Pic available
  • 2009-12-20

Dimri mbërthen Europën, probleme të mëdha në trafik

Dimri i ashpr q ka prfshir Europn Perndimore ka sjell probleme n shum vende. Msohet se 5 trena Eurostar q vinin nga Brukseli dhe Parisi drejt Londrs mbetn t bllokuar pr disa or n tunelin e La Manshit pr shkak t t ftohtit t madh dhe ngricave. Aktualisht nj prej tyre vazhdon t jet brenda n tunel. BBC