Rezultate te kerkimit per termin: +Europn +Perndimore

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] europn / docs[0] 119 / hits[0] 143 / keyword[1] perndimore / docs[1] 301 / hits[1] 393 /
Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

No Pic available
  • 2010-08-24

Shkrimi i bukur? Ta mësosh nuk ka më kuptim

Prse prdoruesit e ardhshm t kompjuterit, e-mail- it, SMS-ve dhe internetit duhet t djersiten dhe lodhen pr t msuar n perfeksion kaligrafin? Sot fmijt dhe t rriturit shkruajn gjithka me tastiern e kompjuterit Kaligrafia Lamtumir shkrimit t bukur, q do dit e m shum duket se i ka ditt e numruara. N ep

No Pic available
  • 2010-08-18

Udhëtarët gjermanë: Shqipërinë si e pamë

N m t shumtn e rasteve jan shnime udhtimesh. Jan autor gjerman, shkrimtar ose jo, t cilt vizituan vendin ton n koh t ndryshme. Pas ksaj, prcolln pr lexuesin mbresat e nj udhtimi q disa her ishin edhe t shoqruar me fotografi t kohs Ndodhi q ndonj prej tyre t mos e vizitonte kurr Shqiprin. Po shkroi p

No Pic available
  • 2010-07-15

Fundjava me temperatura të larta dhe lagështi

I nxehti afrikan pritet t pushtoj vendin ton. Sipas meteorologve temperaturat do t vijn duke u rritur n t gjith vendin. Kjo mas ajri e nxeht q vjen nga Europa Perndimore me drejtim Europn Juglindore, duke pushtuar rajonin e Mesdheut dhe e ka epiqendrn n Italin fqinje, me temperatura aktuale mbi 40 g

No Pic available
  • 2010-05-31

Berisha: Zgjedhjet dhe reformat, autostrada për heqjen e vizave Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf',

Propozimi i Komisionit Europian pr liberalizimin e vizave me Shqiprin ka qen refren i mbledhjes s grupit t demokratve. N takimin e prjavshm me deputett, Kryeministri Berisha u ndal tek rndsia historike e ktij procesi, q sikundr tha, u bazua tek merita e puns s mazhorancs n prmbushjen e reformave t p

No Pic available
  • 2010-05-09

Hiri vullkanik, Spanja mbyll aeroportet

N Europ sht rikthyer srish frika nga hiri vullkanik q vjen nga Islanda. Autoritetet n Spanj mbylln 15 aeroporte si pasoj e nj reje tjetr q sht paralajmruar t kaloj n pjesn perndimore t vendit. Nuk do t ket asnj fluturim t paktn deri n orn 18.00. Agjencia Europiane pr Kontrollin Ajror Eurokontroll t

No Pic available
  • 2010-04-18

Polonia përkujton viktimat e aksidentit tragjik

Qindra mij njerz jan mbledhur n sheshin Pilsudski n Varshav n nj shrbes prkujtimore n nder t 96 viktimave t tragjedis s ndodhur nj jav m par n Smolensk, ku gjetn vdekjen Presidenti polak, Leh Kazinski dhe nj numr ministrash e zyrtarsh t lart. Rreth ors 8 e 56 minuta me orn lokale vendi mbajti nj min