Rezultate te kerkimit per termin: +Europs +Perndimore

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] europs / docs[0] 276 / hits[0] 385 / keyword[1] perndimore / docs[1] 301 / hits[1] 393 /
No Pic available
  • 2010-08-29

Porosia nga Spanja dhe ardhja e katër emigrantëve

Hetimet Vrasja e Franc Konomit u porosit nga Spanja. Kjo ka qen ndr pistat e para hetimore t grupit t policis dhe ende mbetet prioritare. Bhet fjal pr nj grup kriminal shqiptar q vepron n Spanj, t cilt mendohet se kan porositur vrasjen e 42-vjearit, q kishte vetm pak dit q ishte kthyer n Shqipri. P

No Pic available
  • 2010-08-27

Në katër ditë lanë Shqipërinë 23 mijë emigrantë

Fluksi Afro 23 mij veta kan ln Shqiprin prmes vendkalimit kufitar t Durrsit gjat periudhs 4-ditore 22-25 gusht. Shrbimet e Drejtoris Rajonale pr Kufirin dhe Migracionin n Durrs kan deklaruar se po punohet me intensitet t lart dhe shrbime t zgjatura n drejtim t prpunimit t fluksit t shtetasve dhe au

No Pic available
  • 2010-08-26

Përdorimi i gazit në të gjithë vendin, qeveria nis projektin

Kryeministri Sali Berisha theksoi n mbledhjen e qeveris rndsin e uarjes prpara me shpejtsi, t politiks s gazifikimit. Z. Berisha tha se Shqipria sht ndr t paktat vende q nuk ka sistem trsor t prdorimit t gazit, n nj koh kur ky produkt rezulton t jet i leverdisshm pr familjet pr shkak t kostos dhe pa

No Pic available
  • 2010-08-22

Berlini, seksi, por jo i varfër

Ekonomia e qytetit po rritet me ritme tri her m t larta se n pjesn tjetr t vendit, tregu i puns po ndryshon dhe t ardhurat jan m t larta. Por dika nuk ka ndryshuar: n kryeqytetin gjerman jetohet shum mir Kryetari i Bashkis s Berlinit, Klaus Wowereit, tashm duhet t mendoj pr nj slogan t ri. “Ar

No Pic available
  • 2010-08-21

100 ditët e Cameron&Clegg, qetësia para shtrëngatës

Qeveria pron qetsi, por telashet jan rrugs Klasa politike angleze ka kaluar nj ver shum t qet. Nuk u prfshi nga skandale politike e personale si n rastin e qeveris italiane, nuk u prball as me valt e nxehta t zjarreve si n Rusi, as me prmbytjet biblike si n Kin dhe n Pakistan dhe nuk u prfshi nga nj

No Pic available
  • 2010-08-18

Udhëtarët gjermanë: Shqipërinë si e pamë

N m t shumtn e rasteve jan shnime udhtimesh. Jan autor gjerman, shkrimtar ose jo, t cilt vizituan vendin ton n koh t ndryshme. Pas ksaj, prcolln pr lexuesin mbresat e nj udhtimi q disa her ishin edhe t shoqruar me fotografi t kohs Ndodhi q ndonj prej tyre t mos e vizitonte kurr Shqiprin. Po shkroi p

No Pic available
  • 2010-08-17

Kina, ekonomia numër 2 më e fuqishme e planetit

Ndryshimi L pas Japonin, q e kishte mbajtur pozicionin q nga viti 1968 Japonia e ka humbur vendin e saj n renditen e ekonomive m t mdha t bots. Tashm, numri dy n planet i takon Kins, e cila n tremujorin e dyt t vitit ka shnuar nj rritje t madhe ekonomike. Prodhimi Kombtar Bruto sht rritur me nj shk