Rezultate te kerkimit per termin: +Europs

Total: 279
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Kosova, kryefjala n Kshillin e Europs

Strasburg - Tej zgjedhjes s kreut t ri t Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, tej gjendjes n republikat ish-sovjetike, organizata m e madhe europiane ka n qendr t diskutimeve Kosovn. E mbledhur si do vit, edhe kt dimr ajo do t trajtoj probleme m t gjera, krahasuar me axhendn e Brukselit dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Kosova armatur e Ballkanit dhe Europs

N kazanin e KS t OKB s po zihet me t madhe politika dhe diplomacia, forca dhe dobsia ,uria dhe pasuria , demokracia dhe autokracia etj, etj. Brenda ktij kazani po zihet gjithashtu edhe shtja e Kosovs dhe kjo shtm dramatikja n karriern e diplomacis perndimore. Brenda ktij kazani ka znka t brendshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.195Z

Armt e fshehta te Europs

A sht Italia e aft t ndrmerr sulm termobrthamor? A jan n gjendje Belgjika dhe Holanda q t hedhin bomba hidrogjenike n shnjestrat e armikut? Po si qndron puna me Gjermanin-shtet ky n t cilin frika nga forca brthamore sht aq e madhe, sa q qeveria e kaluar kundrshtoi ndrtimin e nj reaktori civil brtham

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Mplakja e Europs dhe Demokracia

T jesh pak i zhvilluar, nuk do t thot se je vetm me pak para, por kuptohet se je i till edhe n fushn e arsimimit,t njohurive dhe t zgjuarsis. Por ,personi, qoft pak ose shum i zhvilluar, n sistemet demokratike ka t drejten e prdorimit t vots vetm nj her. Por, vendet q jan t zhvilluar pak nga parat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.782Z

Ort e fatit t Europs

Nga Barbara Wesel Angela Merkel e ka luajtur me menuri rolin e saj n kt samit t rndsishm. Sepse fjalt e qarta q Europa krcnohet prej pushtetit t Donald Trump-it, si parashtroi n fillim t samitit Presidenti i Kshillit t Europs Donald Tusk, bartin n vetvete nj far mase munges uniteti. Ndonse nuk p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Serbia nuk mund t bllokoj rrugt e Europs

Bisedimet n Baden t Austris si dhe shum prpjekje t tjera t bashksis ndrkombtare pr t zgjidhur cshtjen e Kosovs n mnyr t drejt nuk rezultuan n marrveshje pr shkak t dallimeve t mdha ndrmjet pals Kosovare dhe asaj serbe, e pritur kjo q nga fillimi shtes 120 ditsh. Ndrsa Badeni tregoji edhe njher se p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.649Z

KE: Bojkoti i PS dëmton shqiptarët dhe integrimin

Bojkoti parlamentar i Partis Socialiste dmton jo vetm popullin shqiptar por edhe vet aspiratat e vendit pr integrimin europian. Kjo sht kryefjala e projektrezolutes s grupit monitorues t Kshillit t Europs pr angazhimet dhe detyrimet demokratike t vendeve antare. N projeketrezolutn e prpiluar nga Z J

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama