Rezultate te kerkimit per termin: +Europa +League

Meta: total 1000 / total_found 3302 / time 0.003 / keyword[0] europa / docs[0] 15508 / hits[0] 22455 / keyword[1] league / docs[1] 10857 / hits[1] 15764 /
Starova do titullin dhe grupet e Europa League
  • 2017-06-25

Starova do titullin dhe grupet e Europa League

Ishte ai që e paralajmëroi i pari në një intervistë të para pak ditëve në Supersport dhe tashmë pret që të dalë fjala e tij. Edhe pse nuk e shpreh plotësisht, Sulejman Starova e lë të kuptohet që titulli i sezonit 2015-2016 që iu hoq Skënderbeut nga komisioni i Etikës duhet ti jep

Skënderbeu, skuadra e parë shqiptare në renditjen e UEFA-s
  • 2017-06-23

Skënderbeu, skuadra e parë shqiptare në renditjen e UEFA-s

Edhe pas këtij sezoni Skënderbeu vazhdon të jetë skuadra e parë shqiptare që renditet më lart në klasfikimin e UEFA-s për klube. Korçarët edhe pse kanë humbur 6 pozicione krahasuar me një sezon më parë duke rrëshkitur në vendin e 204-t, i lënë pas të gjitha klubet e tjera shqipta

Partizani: Botev rival i fortë, por kalojmë ne
  • 2017-06-19

Partizani: Botev rival i fortë, por kalojmë ne

Respekt maksimal por kundërshtarin por aspak frikë. Shorti i turit të parë kualifikues të Europa Leagues e ka vendosur Partizanin përballë skuadrës bullgare të Botev Plovdiv, një ekip me eksperiencë në Kupat e Europës por që në vitet e fundit nuk ka pasur ndonjë ecuri mbresëlënëse

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën
  • 2017-06-19

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën

Skënderbeu, Tirana dhe Partizani mësuan rivalët e tyre europian me 3 skuadrat shqiptare që patën një fat të ndryshëm nga goglat e Nionit sa i përket skuadrave që do të gjejnë përballë, ku bardheblutë janë skuadra që kapi rivalin më të vështirë, ndërsa korçarët dhe për faktin

Ze Maria: Rikthej Tiranën e lavdishme
  • 2017-06-17

Ze Maria: Rikthej Tiranën e lavdishme

José Marcelo Ferreira, i njohur nga opinioni sportiv si Ze Maria, u prezantua zyrtarisht nga presidenti Refik Halili si trajneri i ri i Tiranës. 44-vjeçari brazilian e nisi fjalën e tij para mediave duke falenderuar drejtuesin më të lartë bardheblu për besimin që i është u shpreh se e ard

Paolo Tramezzani, trajneri ri i Sionit
  • 2017-06-15

Paolo Tramezzani, trajneri ri i Sionit

Paolo Tramezzani emërohet zyrtarisht trajneri i ri i klubit të Sionit në Superligën zvicerane. Edhe pse u lakua nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka si një nga kandidaturat për të marrë drejtimin e kombëtares kuqezi pas largimit të Gianni De Biasit, 46-vjecari i

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë
  • 2017-06-10

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë

Vetëm Skënderbeu do të jetë i pozicionuar në vazon e parë pra në atë të skuadrave favorite në shortin që do të hidhet në datën 19 Qershor në Nyon të Zvicrës, nga 4 klubet shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin 2017-2018 të Kupave të Europës. Edhe nëse do të merrnin pj