Rezultate te kerkimit per termin: +Europa

Meta: total 1000 / total_found 15243 / time 0.007 / keyword[0] europa / docs[0] 15243 / hits[0] 22068 /
Euroskeptikët dhe Euroeksiqët e Tiranës
  • 2017-02-11

Euroskeptikët dhe Euroeksiqët e Tiranës

Nga Mero Baze Nuk është ndonjë mëkat të sulmosh një diplomat të huaj në Tiranë. Miti i fortë që shqiptarët kanë për ambasadorët, si njerëz që i lidhin me të parin e vendit të tyre, është një bazë e mirë folkloriko-politike, për ti përdorur qëndrimet ndaj tyre për qël

Napoli e PSG fitojne provat gjenerale
  • 2017-02-11

Napoli e PSG fitojne provat gjenerale

p styletext-align justifyNapoli realizon me sukses proven gjenerale te Champions Leagues ku te merkuren ne mbremje e pret nje Bernabeu plot dhe Reali i Madridit Ne ndeshjen e vlefshme per javen e 24 te serise A ne San Paolo Xhenoa rezistoi por jo me shume se 50 minuta Pas nje pjese te pare pa gola i

AI UNMIK te kerkoje falje per aktivistet Balaj e Xheladini
  • 2017-02-10

AI UNMIK te kerkoje falje per aktivistet Balaj e Xheladini

brbrOrganizata Amnesty International i ka bere thirrje misionit te OKB-se ne Kosove qe te kerkoje falje per deshtim ne mbrojtjen e jetes se Mon Balajt dhe Arben Xheladinit dhe te gjithe te lenduarve te tjere ne demonstraten e organizuar me 10 shkurt 2007 nga Levizja Vetevendosje ne Prish

No Pic available
  • 2017-02-06

Trump njofton pjesëmarrjen në takimin e përbashkët të NATO-s: A do të shkojë Rama?

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ndoshta do të ketë mundësinë, apo detyrimin, të takohet me presidentin amerikan Donald Trump në muajin maj. Reuters bën me dije se presidenti i SHBA ka pranuar të takojë liderët e vendeve anëtare të aleancës pas një telefonate me sekretarin e Përgjithsh

No Pic available
  • 2017-02-06

The Economist: Një kryengritës rebel në Shtëpinë e Bardhë

Ndryshimet e mëdha që po sjell ardhja në krye të Shtëpisë së Bardhë e Donald Trump dhe politikat e tij që kanë sjellë jo pak shqetësim mes qytetarëve amerikanë dhe aleatëve nëpër botë, kanë marrë vëmendje në shtypin ndërkombëtar. Perceptimet janë të ndryshme e të larmishme

No Pic available
  • 2017-02-06

Prodi: Trump dhe Le Pen janë kërcënim për BE-në, se kuptoj pse nuk janë martuar

Në mungesë të një politike evropiane të ndarë, rruga e vetme e përshkueshme është ajo e formalizimit të një Bashkimi Evropian me dy shpejtësi, siç ka kërkuar edhe kancelarja Angela Merkel. Kështu deklaron ish-kryeministri italian Romano Prodi, i cili shprehet i shqetësuar për kërc

ORËT E FATIT TË EUROPËS
  • 2017-02-06

ORËT E FATIT TË EUROPËS

Angela Merkel e ka luajtur me menuri rolin e saj n kt samit t rndsishm. Sepse fjalt e qarta q Europa krcnohet prej pushtetit t Donald Trump-it, si parashtroi n fillim t samitit Presidenti i Kshillit t Europs Donald Tusk, bartin n vetvete nj far mase munges uniteti. Ndonse nuk pati rezistenc t hapur