Rezultate te kerkimit per termin: +Europe

Meta: total 1000 / total_found 5819 / time 0.003 / keyword[0] europe / docs[0] 5819 / hits[0] 7418 /
Rinas/ ICTS Albania  2.5 mln euro për sigurinë, Murataj & Co e vodhën për 90 sekonda
  • 2019-04-11

Rinas/ ICTS Albania 2.5 mln euro për sigurinë, Murataj & Co e vodhën për 90 sekonda

Grabitja e dytë e parave që transportonin bankat me avion jashtë vendit ka hapur debate për sigurinë e aeroportit të vetëm në vend, atij të Rinasit. ICTS Albania, kompania që është e kontraktuar nga Tirana International Airport (TIA) për sigurinë, ka realizuar një qarkullim vjetor pre

Briken Çalja kampion, medalje ari në stilin e shkëputjes
  • 2019-04-09

Briken Çalja kampion, medalje ari në stilin e shkëputjes

Briken Çalja ka arritur të ngrejë 156 kilogramë më stilin e shkëputjes, duke siguruar medaljen e parë të artë, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Batumi të Gjerogjisë. Peshëngritësi shqiptar, që është edhe Kampioni në fuqi i Europës, arriti të ngrej

Përrallë nga e kaluara në Festivalin e Filmit
  • 2019-03-13

Përrallë nga e kaluara në Festivalin e Filmit

CROSSING EUROPE në Austri Festivali i Filmit Crossing Europe në Linz të Austrisë, që hap siparin nga data 25-30 prill, do t’i kushtojë vëmendje dhe kinematografisë shqiptare. Regjisorja Iris Elezi njëkohësisht dhe drejtoreshë e arkivit të filmit, ka bërë një përzgjedhje të fil

Vajza e zëdhënësit të Putinit, një stazhiste në Parlamentin Europian
  • 2019-03-04

Vajza e zëdhënësit të Putinit, një stazhiste në Parlamentin Europian

Yelizaveta është rekrutuar nga një ish-deputete e Frontit Nacional në Francë. Kolegët: Një turp! Vajza e Dmitrit është e njohur për fotot e festave të publikuara në Instagram Stazhistja e eurodeputetit të PE-së, Aymeric Chauprade, ish-Fronti Nacional, quhet Yelizaveta Peskova, është

Reali kërkon ti rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar
  • 2019-02-20

Reali kërkon ti rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar

Futbolli portugez po njeh një brez të ri me talente dhe një prej tyre konsiderohet si Ronaldo i ardhshëm. Bëhet fjalë për 18-vjeçarin Jota të Benficës, i cili ka një klauzolë largimi 30 milionë euro dhe menjëherë Real Madridi është hedhur në sulm duke ofruar 18 milionë euro, por q

No Pic available
  • 2019-02-11

Konferenca e Sigurisë në Mynih, Ischinger: BE-ja është shëndoshë e mirë!

Politika botërore do të jetë këtë javë në fokus të Konferencës së Sigurisë në Mynih. Për të 55 herë në Konferencën Ndërkombëtare në Mynih do të vijnë një numër rekord pjesëmarrësish të nivelit të lartë. Ndër 500 të ftuarit janë edhe 40 kryetarë shtetesh dhe qeverish

Fruthi, rekord rastesh në Europë dhe Rusi
  • 2019-02-07

Fruthi, rekord rastesh në Europë dhe Rusi

Në 2018 në 53 shtetet e rajonit Europian të OBSH, i cili përfshin përveç Evropës të gjitha vendet Lindore, duke përfshirë Rusinë, kishte mbi 82 mijë raste të fruthit, numri më i lartë i dekadës, me 72 vdekje. Kjo thuhet nga Organizata në një deklaratë, e cila kujton se shifra ësh