Rezultate te kerkimit per termin: +European +Council

Meta: total 41 / total_found 41 / time 0.000 / keyword[0] european / docs[0] 1108 / hits[0] 1534 / keyword[1] council / docs[1] 445 / hits[1] 657 /
NATO drejton raketat drejt Rusisë
  • 2016-05-15

NATO drejton raketat drejt Rusisë

Ushtarakë të ftuar nga bota e jashtme si dhe ministri i Jashtëm polak morën pjesë në vendosjen e gurit themeltar për një sistem të ri të NATO-s për mbrojtjen nga raketat nën drejtimin e SHBA-së në fushën pranë Supskit. Deri tani këtu ndodhet vetëm gardhi që ka kushtuar dhjetë mil

E ardhmja e Shengenit / Kostot nga shembja e sistemit dhe frika nga kriza e refugjatëve
  • 2016-04-17

E ardhmja e Shengenit / Kostot nga shembja e sistemit dhe frika nga kriza e refugjatëve

Nga Suzi Denison Për të shqyrtuar se si kriza e Shengenit po prek pjesë të ndryshme të Bashkimit Evropian, u kërkuam 28 studiuesve nga secili shtet anëtar i BE-së, për të shqyrtuar veprimet dhe perceptimet rreth Shengenit në vendin e tyre. Pavarësisht titujve të fortë mediatikë, re

No Pic available
  • 2015-11-10

KE: Trajtoni shkaqet pse ikin shqiptarët, paanësi në aksionin kundër informalitetit

Çështja e azilkërkuesve dhe ajo e aksionit kundër informalitetit kanë zënë një vend specifik në rekomandimet e raportit të zgjerimit 2015. Komisioni Europian i bën thirrje autoriteteve shqiptare të trajtojnë shkaqet që shtyjnë qytetarët shqiptarë të largohen nga vendi drejt vendeve

No Pic available
  • 2014-08-06

The theft of the state treasury the Gov: A serious event, prosecution to do its job

About two weeks after the theft of a large sum of money to the Bank of Albania became public, and civil protests emerged, the Council of Ministers reacted today for the first time. In a press release, the Government considered the stealing of the treasure a serious criminal act, and urged the Prosec

No Pic available
  • 2014-08-06

Government: The stealing of Albanias central bank is a serious criminal act

About two weeks after the theft of a large sum of money to the Bank of Albania became public, and civil protests emerged, the Council of Ministers reacted today for the first time. In a press release, the Government considered the stealing of the treasure a serious criminal act, and urged the Prosec

Konfirmon Kuçi: “EULEX Kosovë” nën juridiksionin e Kosovës
  • 2014-04-04

Konfirmon Kuçi: “EULEX Kosovë” nën juridiksionin e Kosovës

Pasi që sot ka pasur sërish shkrime në mediat vendore mbi rolin dhe ripërkufizimin e Misionit të EULX në Kosovë, portali Publiku.net, iu ka rikthyer edhe njëherë kësaj çështje. Duke qenë të privilegjuar për ta pasur ekskluz

Keshilla e mjekeve per te shpetuar nga harresa
  • 2014-02-19

Keshilla e mjekeve per te shpetuar nga harresa

Transmetuar me 16022014 - 2200 Perdorimi i kompjuterit e mban trurin e te moshuarve ne gjendje aktive si dhe e mbron nga efektet e alzheimerbr br Keshtu mjeket e European Brain Council Keshilli Europian i Trurit keshillojne qe personat ne moshe te