Rezultate te kerkimit per termin: +Europes

Meta: total 1000 / total_found 5302 / time 0.002 / keyword[0] europes / docs[0] 5302 / hits[0] 7260 /
Superkupa 2019, FSHF dërgon dosjen në UEFA
  • 2017-06-03

Superkupa 2019, FSHF dërgon dosjen në UEFA

FSHF njofton se dokumentacioni i plotë për organizimin e finales së Supërkupës së vitit 2019 u nis për në UEFA dhe u hodh elektronikisht në platformën e institucionit më të rëndësishëm të futbollit europian. Në këtë mënyrë, FSHF zyrtarizon kandidaturën e Tiranës për ndeshjen

No Pic available
  • 2017-05-29

Konsulli shqiptar në Munih: Marrëveshje Shqipëri-Kosovë për gjuhën shqipe

Arten Hanku, Konsull i përgjithshëm i Republikës se Shqipërisë në Munih thotë se do të ketë një marrëveshje bilaterale midis Shqipërisë dhe Kosovës për të zhvilluar sa më shumë programet e gjuhës shqipe në Landin e Baravisë dhe lande të tjera të Gjermanisë. Intervista e plot

No Pic available
  • 2017-05-09

Basha: Rama në kotec, ndan çmimet OSCAR për ministrat e korruptuar

Kongresi zgjedhor i Partisë Socialiste është vënë në qendër të fjalës në çadrën e protestës të kryetarit të PD-së Lulzim Basha.  Ai nuk i kurseu ironite  kur tha se Rama ndau çmime OSCAR, për ministrat e korruptuar. Në  ditën e Europes Basha tha se Rama është str

No Pic available
  • 2017-04-14

Gjykata e të Drejtave të Njeriut, Strasburgu rrëzon sërish kandidatët e qeverisë

Strasburgu rrëzon për të dytën herë kandidatët e Shqipërisë për Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut. Byroja e asamblesë parlamentare të Këshillit te Europes ka deklaruar sot se 3 kandidatet e përzgjedhur nga qeveria shqiptare; Sokol Berberi, Aurela Anastasi dhe Aleksandër

Basha takon Hahn në Maltë: Qeveri teknike për zgjedhjet dhe drejtësinë
  • 2017-03-31

Basha takon Hahn në Maltë: Qeveri teknike për zgjedhjet dhe drejtësinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vijim të punimeve të kongresit të PPE në Maltë, u takua me drejtues të lartë të institucioneve europiane dhe udhëheqës politik të së djathtës. Në takimin me Komisionerin e Zgjerimit, Hahn, Basha u ndal në zhvillimet politike në vend,

Basha takon Hahn: Zgjedhjet në rrezik, qeveria teknike e vetmja zgjidhje
  • 2017-03-31

Basha takon Hahn: Zgjedhjet në rrezik, qeveria teknike e vetmja zgjidhje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të punimeve të kongresit të PPE në Maltë, u takua me drejtues të lartë të institucioneve europiane dhe udhëheqës politik të së djathtës. Në takimin me Komisionerin e Zgjerimit, Hahn, Basha u ndal në zhvillimet politike në vend,

No Pic available
  • 2017-03-07

Berisha akuzon Ramën për vendimin për Aldo Baren: Ja kush lirohet tani

Ish-kryeministri Sali Berisha që lajmëroi kohë më par lirimin e Aldo Bares, akuzon kryeministrin Rama për vendimin e sotëm të Gjykatës Kushtetuese që shfuqizon dënimin e përjetshëm për ish-kreun e Bandës së Lushnjës. Berisha thotë se Rama ka përdorur Vettingun si hanxhar dhe ka ur