Rezultate te kerkimit per termin: +Europian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.534Z

Thesari Europian

Zyrtarët europianë shpalosën vizionin e tyre të së ardhmes, i cili i vesh me fuqi shtesë, përfshirë këtu krijimin e një thesari Europian që do të ketë pushtet mbi buxhetet kombëtare. Kreu i Komisionit Europian Jose Manue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.606Z

Riorganizimi europian

Catherine Ashton do të propozojë emërimin e një emisari të ri të BE’së në Kosovë. Më së shumti gjasa për këtë post ka austriaku Stefan Lehne. Por ai nuk do të jetë edhe Shef i ICO’së, si Pieter Feith. Në Bruksel po diskutohet që të gjitha strukturat evropiane të futen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.713Z

Parlamenti Europian miraton Komisionin e ri Europian

Presidentit të ri të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker i është dashur një kohë e gjatë deri në krijimin e ekipit të ri të Komisionit. Por cilat janë sfidat e presidentit dhe të komisionerëve të rinj europianë? "Tani duhet punë në ekip", është shprehur Jean Claude

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.110Z

Filmi europian

Me rastin e Festivalit të Filmit Europian në Tiranë, Delegacioni i Bashkimit Europian dhe Këshilli Britanik, shfaq Sulm mbi qytet (Attack the Block), sonte, ora 18:00, në Kinema Millenium. Filmi me të cilin aktori Joe Cornish (bashkautor i Aventurat e Tintinit) debuton si regjisor, është nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.867Z

Parlamenti Europian dshton

Parlamenti Europian dështoi. Jo vetëm që nuk mundi të afrojë palët për të nisur një dialog politik për zgjidhjen e situatës, por për herë të parë nuk mundi as të miratojë deklaraten e zakonshme përfundimtare në fund të takimit BE-Shqipëri. "Ngërci politik ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.049Z

Svoboda Kriza problem europian

Johanes Svoboda, një ndër liderët e grupit socialist dhe demokrat në Parlamentin Europian e cilëson krizën si një problem jo vetëm shqiptar, por europian. Në një intervistë për Deutche Welle, Svoboda shprehet se vendi ka b&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.954Z

Procesi zgjedhor reagon Komisioni Europian

Komisioni Europian i konsideron inkuajuese zhvillimet e proçesit zgjedhor ne Shqiperi dhe vlereson anonçimin e doreheqjes se kryeministrit Sali Berisha nga funksionet e Partise Demokratike. Permes nje deklarate per shtyp, Komisioni Europian dergon nje sinjal pozitiv per integrimin euro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama