Rezultate te kerkimit per termin: +Europianin

Meta: total 1000 / total_found 1068 / time 0.000 / keyword[0] europianin / docs[0] 1068 / hits[0] 1250 /
De Biazi: Shqipëria e kërkuar nga trajnerë të shumtë
  • 2017-06-23

De Biazi: Shqipëria e kërkuar nga trajnerë të shumtë

Disa ditë pasi u largua zyrtarisht nga stoli i kombëtares shqiptare duke i dhënë fund një eksperience që zgjati plot 5 vite e gjysmë, Xhani de Biazi është vlerësuar nga Ministria e Arsimit dhe Sportit në shenjë mirënjohjeje për arritjet e kombëtares së futbollit. Pasi mori cmimin në

No Pic available
  • 2017-06-08

Memushaj: Një fitore me Izraelin dhe nuk flet më njeri për krizë

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, mendon që humbja e pësuar me Luksemburgun ishte më mirë që ndodhi në atë miqësore sesa të ndodhë në ndeshjen e radhës ndaj Izraelit. Në daljen e sotme në konferencë për shtyp, ai injoroi zërat për të ardhmen e trajnerit De Biazi

De Biasi drejt largimit në Kinë
  • 2017-06-03

De Biasi drejt largimit në Kinë

Aventurës së Gianni De Biasit në stolin e Shqipërisë po i vjen fundi dhe për këtë janë të sigurta mediat italiane, që e shohin të ardhmen e trajnerit të kombëtares kuqezi në Lindjen e Largët. Kina do të jetë me shumë gjasa destinacioni i ardhshëm i De Biasit me 60-vjeçarin që m

UEFA mendon ndryshimin e rregullores për 11-metërshat
  • 2017-05-06

UEFA mendon ndryshimin e rregullores për 11-metërshat

UEFA po planifikon një revolucion të vërtetë për momentin e 11 metërshave, në mënyrë që ta bajë sa më spektakolar këtë moment. Sipas gazetës Marca, ideja është një tie break i ngjashëm me atë të tenisit. Sipas studimit të kryer nga grupi Beautiful Game Theory, skuadra që paraq

No Pic available
  • 2017-04-29

Historike, shqiptarja 11-vjeçare shpallet nënkampione bote në shah

Historike për shahun shqiptar! Talentja shqiptare 11-vjeçare, Klean Shuqja, ka bërë mrekullinë në përfundim të kampionatit botëror të shkollave që po zhvillohet në Iasi të Rumanisë për grupmoshën e vajzave U-13. Në përfundim të shtatë raundeve të botërorit, e reja Shuqja ësht

Qerimaj shijon suksesin: Tani medalje në Botëror
  • 2017-04-08

Qerimaj shijon suksesin: Tani medalje në Botëror

Dy medalje në Europianin e peshëngritjes në Split të Kroacisë. Argjend në shtytje dhe bronz në dygarësh. “Supersport” raporton se për Erkand Qerimajn ky ishte kurorëzimi i punës disa mujore përpara startit të evenimentit dhe një emocion i jashtëzakonshëm. Erkand Qerimaj:

Briken Calja, medalje bronzi në Europianin e Splitit
  • 2017-04-05

Briken Calja, medalje bronzi në Europianin e Splitit

Briken Calja fiton medaljen e bronztë në stilin e shtytjes për kategorinë 69 kg në kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Split të Kroacisë. Kuqeziu i shtangës ngriti 175 kg në këtë stil dhe nëse do të ishte treguar i saktë të paktën në një provë në stilin