Rezultate te kerkimit per termin: +Europn +Qendrore

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shnohet Dita Botrore e lufts kundr Sids

Bota po shnon sot 1 dhjetorin, Ditn Botrore t lufts kundr Sids. Organizata Botrore e Shndetsis kt dit pr her t par e shnoi m 1 dhjetor t vitit 1988 dhe q nga ajo koh, 1 dhjetori shnohet pr do vit n t gjitha ant e bots, pr tia joshur vmendjen t gjitha shtresave t shoqris pr problemin e Sids dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Berzh-i n Tiran pr zgjerimin e bashkpunimit ekonomik

Nj delegacion i Banks Europiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH), i kryesuar nga zv/Presidenti i saj, Varel Freeman, do t nis t premten n Tiran, takimet zyrtare me qllim zgjerimin e bashkpunimit ekonomik me Shqiprin. Pjes e ktij delegacioni jan dhe Peter Reiniger, Drejtor i Grupit t Biznesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

BB: Shqipëria, përparim në lehtësirat për biznesin e huaj

Shqipria ka ndrmarr reforma t mdha n prmirsimin e klims s biznesit. Kjo vihet n dukje n raportin e hartuar nga Banka Botrore, Korporata Ndrkombtare Financiare dhe Grupi i Banks Botrore, i cili analizon katr indikator baz pr lehtsit e investimeve t huaja n 87 vende t bots. N raport thuhet se me nj vl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.470Z

Greqia: Faleminderit BE! Merkel: Tregua aftësinë për të vepruar

Marrveshja e liderve t Bashkimit Europian pr t'i ardhur n ndihm Greqis, tregon se Europa ka aftsin t reagoj ndaj situatave t tilla. Deklarata vjen nga kancelarja gjermane Angela Merkel. Pr kryeministrin Papandreu, marrveshja do ndihmoj n fuqizimin dhe stabilizimin e eurozons. Merkel "Jam shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

BB: Shqipria do t ket nj rritje ekonomike 6%

Shqipria do t ket nj rritje ekonomike 6% gjat vitit 2008 dhe 6.2% gjat vitit 2009. Kshtu e vlerson Banka Botrore, Shqiprin, n raportin e perspektivs s rritjes globale t ekonomis pr vitin 2008. N kt raport Banka Botrore parashikon nj ngadalsim t rritjes s GDP-s n ekonomit europiane, duke the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.095Z

Kaosi ajror, Berisha bllokohet në Bruksel, kthimi në mesnatë

Në mungesë të fluturimeve nga Brukseli, Kryeministri udhëtoi dje me makinë në Gjermani për të kapur më pas fluturimin në Vjenë Kaosi ajror pr shkak t shprthimit t vullkanit n Island “tejzgjati” qndrimin e Kryeministrit t Shqipris, Sali Berisha, n Bruksel. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Antikiteti,helent jan ilir t zbritur n Egje

M ka dhembur shpirti kur lexoja nj sugjerim q kishte dhn ish drejtori i mparshm i parkut arkeologjik Amantia pr qytetrimin nw Amantia dhe n veanti pr kohn e ngritjes, rnies pra koha kur u b nj qytet i vrtet. Por ajo q m ka shqetsuar ishte pikrisht injoranca me t cilin kta dunbadist nisin t prcjellin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama