Rezultate te kerkimit per termin: +Europorti

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] europorti / docs[0] 4 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2014-01-17

Investimet Kineze, delegacioni viziton portin e Shëngjinit

LEZHE-Një delegacion i qeverisë Kineze, i kryesuar nga Zëvendësdrejtori i përgjithshëm Kinez i Ekonomisë për Evropën, ka vizituar sot Portin e Shëngjinit, për të parë mundësinë e ndërhyrjes më investime konkrete. Kj

Kina mund të ndërtojë portin e ri në Shëngjin
  • 2014-01-17

Kina mund të ndërtojë portin e ri në Shëngjin

Investitorët kinezë janë shumë pranë marrjes së koncesionit për ndërtimin e portit të ri, në Shëngjin të Lezhës. Një delegacion i qeverisë kineze, i shoqëruar nga zëvendësministrja e Zhvillimit Ekonomik, vizitu

No Pic available
  • 2013-05-24

Europorti i Shëngjinit, lidhja e Adriatikut me Ballkanin e Evropën

Pas vitesh përpjekjesh dhe studimesh, themeluesi i projektit më të madh në detin Adriatik, Lirim Muharemi, Presidenti &CEO e LM&CO , duket se ka gjetur një terren të përshtatshëm në Shqipëri për zhvillimin dhe implementimin e këtij

Rama: Berisha e dinte detin veç pishinë, jo sektor zhvillimi
  • 2013-03-05

Rama: Berisha e dinte detin veç pishinë, jo sektor zhvillimi

TIRANE- Ka reaguar menjëherë pas kryeministrit, kreu socialist Rama, këtë radhë në Twitter dhe jo në konferencë shtypi. "Deri dje", - shkruan Rama, -"detin e dinte veç pishinë për të mësuar not! Pas Konferencës so