Rezultate te kerkimit per termin: +Eva +Alikaj +Vasjan

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.791Z

Magjia e zezë “kryqëzon” Timo Fllokon me Eva Alikajn

SHKRUAN: Aida Tuci 24-03-2011 12:05“Shtrigat e Salemit” e Arthur Millerit rikthen në skenën e teatrit aktorin Timo Flloko përkrah një tjetër aktoreje akoma të dashur për publikun, Eva Alikajn. Flloko do të interpretojë rolin kryesor, atë të Xhon Proktorit, ndërsa Eva Alikaj do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.541Z

Shtrigat e Salemit gati premiera

Premiera e pare e sezonit per kete vit Shtrigat e Salemit te Artur Millerit me regji te Spiro Dunit shfaqet ne Teatrin Kombetar me 24 25 26 dhe 27 mars ora19.00. Interpretojne Timo Flloko Eva Alikaj Elia Zaharia Fatos Sela Vasjan Lami Neritan Licaj Eni Jani Naun Shundi Flaura Kureta Ermir Sina Mehd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.670Z

Shtrigat e Salemit hapin sezonin në Teatrin Kombëtar

Shtrigat e Salemit do të hapin sezonin e ri të Teatrit Kombëtar. Me regji të Spiro Dunit, ngjitet në skenën e Kombëtarit një nga shfaqjet më të fuqishme të Arthur Millerit, e cila vjen nën interpretimin e aktorëve Timo Flloko, Eva Alikaj, Elia Zaharia, Vasjan Lami, Flaura Kureta, Eni Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.306Z

Neuroza seksuale të prindërve tanë- Performanca skenike sjell dramën e Lukas Barfuss në skenë

TIRANË, 28 Tetor / ATSH - Klajdi Musabelliu - Në Teatrin Kombëtar të premten e 30 tetorit ora 20:00, do të vijë në skenë një shfaqie ndryshe nga ç'jemi mësuar të shohim.Rovena Lule Kuka do të sjellë kësaj here një performancë skenike, një zhaner i cili nën titullin "Neuroza seksua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.281Z

21 aktorë për “Shtrigat e Salemit”

Drama “Shtrigat e Salemit”, që do të çelë sezonin e ri në Teatrin Kombëtar, ka thyer rekord përsa i përket aktorëve pjesëmarrës në një vepër teatrore. Regjisori Spiro Duni do të ngjisë në skenën e Teatrit Kombëtar 21 aktorë që do të interpretojnë në këtë vepër. Në ro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.409Z

Sot në mbrëmje ndarja e çmimeve "Kult"

çmimet "Kult" të edicionit të gjashtë pritet të jepen mbrëmjen e së enjtes në skenën e Teatrit Kombwtar të Operas dhe Baletit për 44 të kandiduarit e konkursit kombëtar për 11 sfera të artit shqiptar dhe kulturës. Drejtori ekzekutiv i Akademisë së çmimeve 'Kult" Ylli Sula p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.923Z

Shkëlqen Flloko, 'flirt'në skenë me Alikajne Zaharian

TIRANE- Timo shfaqet në skenë i veshur kauboj. Një palë pantallona gjysmë lëkurë e gjysmë cohë, një palë çizme alla amerikane dhe një kapele që i jepte më tepër prezencë. Ai është Xhon Proktor, një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama