Rezultate te kerkimit per termin: +Evangelos +Venizelos

Total: 913
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.120Z

Greqi, Evangelos Venizelos kryetari i ri i PASOK

ATHINE - Përfundoi në orën 19:00 votimi për kryetarin e Partisë Socialiste greke, PASOK. Ende nuk bëhet fjalë për numër votash, por nuk pritet asnjë surprizë dhe mund të thuhet pa asnjë dyshim, se Evangelos Venizelos është kryetari i ri i PASOK, pasi ishte kandidati i vetëm zyrtar q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.757Z

Evangelos Venizelos ministri i ri grek i Financave

Evangelos Venizelos ka mbajtur thuajse te gjitha postet ministeriale ne qeverite greke qe prejfillimit te viteve 90 ai ka qene minister i Komunikacionit minister Shteti prane kryeministrit minister Transporti minister i Drejtesise i Zhvillimit i Kultures dhe deri ne 16.6. minister i Mbrojtjes. Tani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.995Z

Evangelos Venizelos viziton Tiranën në 20 shkurt

Zv. kryeministri dhe ministri i jashtëm grek Evangelos Venizelos  viziton sërish Tiranën.  Mësohet se numri dy i qeverisë greke do të zhvillojë një vizitë  zyrtare në Tiranë më 20 shkurt. Gjatë vizitës së tij në Tiranë, zyrtari i lartë grek  do të takohet me krerët më të la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.712Z

Kryeministri Edi Rama pret Zëvendëskryeministrin e Greqisë, Evangelos Venizelos

Kryeministri Edi Rama mirëpriti sot në takim Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Greqisë, Evangelos Venizelos, i cili viziton Tiranën në vijim të turit Ballkanik në kuadër të Presidencës greke të Këshillit të Bashkimit Evropian. Kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.080Z

Greqi, PASOK zgjedh sot kryetarin e ri, Evangelos Venizelos

ATHINE - Sot në Greqi zhvillohen votimet për zgjedhjen e kryetarit të Partisë Socialiste, PASOK. Kandidat i vetëm për këtë post është ministri i Financave Evangelos Venizelos, i cili dje iu dërgoi një ftesë të gjithë an&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.000Z

Venizelos viziton Tiranën më 20 shkurt

Zv. Kryeministri dhe ministri i Jashtëm grek Evangelos Venizelos do të zhvillojë më 20 Shkurt një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë kësaj vizite , kreu i diplomacisë greke do të takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit dhe të politikës shqiptare. Në fokusin e takimeve pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.255Z

Greqi, zgjedhjet e PASOK i fitoi Venizelos, aspiron për Kryeministrinë

Evangelos Venizelos Evangelos Venizelos do të jetë kryetari i ri i Partisë Socialiste në Greqi, PASOK. Ai u zgjodh dje gjatë votimit për liderin e kësaj partie, si kandidati i vetëm që arriti të mbledhë firmat e nevojitura për të garuar. Tashmë Venizelos pritet të japë dorëheqjen ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama