Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn +Juglindore

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] evropn / docs[0] 210 / hits[0] 284 / keyword[1] juglindore / docs[1] 10535 / hits[1] 14563 /
Brown Forum 2014/ Gjiknuri kërkon mbështetjen e BE për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë të IAP (VIDEO)
  • 2014-04-18

Brown Forum 2014/ Gjiknuri kërkon mbështetjen e BE për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë të IAP (VIDEO)

Ministri i Energjis dhe Industris Damian Gjiknuri kërkon mbështetjen e Bashkimit Europian për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë Jon Adriatik (IAP). i pranishëm në Brown Forum 2014, që organizohet nga Ambasada e Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Kroaci n bashkpunim me qeverin vendase, Gj

No Pic available
  • 2010-08-28

...askujt nuk i shkonte mendja te puna mendore

Eqerem Bej Vlora dhe Avni Delvina në Austri Që kur isha i ri, miq, po edhe të njohur dashamirës, të cilët ishin në dijeni të udhëtimeve të mia nëpër Shqipëri Q kur isha i ri, miq, po edhe t njohur dashamirs, t cilt ishin n di

No Pic available
  • 2010-07-28

Shqipëri - Bankë Botërore, strategji e re partneriteti për 5 vjet

BB: Shqipëria, ndër të paktat vende në Evropë, që ruajti nivele pozitive të rritjes në 2009-n Shqipria dhe Banka Botrore do t’i vendosin marrdhniet e tyre n t ardhmen nprmjet nj strategjie t re partneriteti. Pak dit m par, Bordi i Drejtorve t Grupit t Banks Botrore d

No Pic available
  • 2010-07-22

Topi firmos 4 ligje të reja të qeverisë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje 4 ligje t reja t qeveris. Ai dekretoi shpalljen e ligjit nr. 10 298, dat 8.7.2010 “Pr miratimin e aktit normativ, me fuqin e ligjit, nr. 2, dat 16.6.2010, t Kshillit t Ministrave “Pr nj shtes n ligjin nr. 7746, dat 28.7.1993 “Pr

No Pic available
  • 2010-07-16

Policia Gjyqësore, miratohet drafti pa votat e PS-së

Mazhoranca dhe opozita kan debatuar gjat pr organizimin dhe funksionimin e Policis Gjyqsore. Ministri i Brendshm, Lulzim Basha, deklaroi se ky ligj ka mbshtetjen e plot t ndrkombtarve, ndrsa kritikoi qndrimet e opozits. "Ky ligj vjen si konsensus i prokuroris me Ministrin e Brend

No Pic available
  • 2010-07-16

BB: Shqipëria, një histori zhvillmi e suksesshme

Njoftohet Strategjia e re e Partneritetit me Shqipërinë Bordi i Drejtorve i Grupit t Banks Botrore diskutoi dje Strategjin e re t Partneritetit t Vendit (CPS) pr Shqiprin, e cila prbn kuadrin pr asistencn e Grupit t Banks Botrore pr Shqiprin pr vitet 2011 – 2014. Strategji

No Pic available
  • 2010-07-10

Raporti, BB: Shqipëria, lehtësi për investimet e huaja

Reformat/ Raporti i Bankës Botërore vlerëson Shqipërinë ndër vendet e rajonit për lehtësitë ndaj biznesit T nissh nj biznes n Shqipri jan t gjitha mundsit dhe koha sht tepr e shkurtr. Nj investitori t huaj i mjaftojn vetm 7 dit pr t hapur biznesin e tij n Shqipri dhe pr t