Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn +Lindore

Meta: total 41 / total_found 41 / time 0.000 / keyword[0] evropn / docs[0] 210 / hits[0] 284 / keyword[1] lindore / docs[1] 14768 / hits[1] 20241 /
No Pic available
  • 2010-08-28

...askujt nuk i shkonte mendja te puna mendore

Eqerem Bej Vlora dhe Avni Delvina në Austri Që kur isha i ri, miq, po edhe të njohur dashamirës, të cilët ishin në dijeni të udhëtimeve të mia nëpër Shqipëri Q kur isha i ri, miq, po edhe t njohur dashamirs, t cilt ishin n di

No Pic available
  • 2010-08-20

Dy heronjtë e Tropojës, sot Azemi, dje Bajram Curri

Shtatorja e Azemit, përballë heroit Bajram Curri 18 vjet pas vrasjes, italiant i ndrtuan nj bust n Palermo gjykatsit t famshm q u prball deri n vdekje me mafian, Giovanni Falcone. Tropojant kan vendosur t’i ngren nj madhshti t till birit t tyre, Azem Hajdari. Tropoja me d

No Pic available
  • 2010-08-01

Emërohet drejtori ri i ambasadës italiane për Bashkëpunimin për Zhvillim

Nga mesi i korrikut, Aldo Sicignano, ekonomist, do t jet drejtori i ri i zyrs s Bashkpunimit Italian pr Zhvillim. Sicignano ka nj prvoj t gjat n menaxhimin e ndihmave pr zhvillimin dhe pr ndrhyrjet e emergjencs t bashkpunimit italian, po ashtu edhe pr programet, pr fondet dhe pr

No Pic available
  • 2010-07-18

Mafia ruse, sindikata kriminale me 300 mijë anëtarë

Ish-agjenti special i FBI-së, Bob Levinson, e ka cilësuar mafien ruse si "njerëzit më të rrezikshëm në tokë", një nocion tmerrues, kur mendon se bëhet fjalë për rreth 300 mijë anëtarë të shpërndarë në rreth 450 grupe Solntsevskaya Bratva sht nj nga org

No Pic available
  • 2010-07-10

Vështrimi i tjetrit

Ata ushtarak, fetar, gjeograf dhe t tjer udhtar, t ardhur n kt qoshe t Ballkanit pr t ngadhnjyer, pagzuar, zbuluar ose prshkuar, vrojtuan banort dhe eksploruan terrenin. Sipas epoks dhe mnyrs s vet, secili na ka ln dshmin e tij, sipas prfytyrimit e tij t bots dhe mnyrs s tij t jetess dhe n fund t

No Pic available
  • 2010-07-02

Bochardt: Ngjarja e 2 korrikut acaroi në kulm marrëdhëniet Shqipëri-Gjermani

Ambasadori i Republiks Federale t Gjermanis n Shqipri, Bernd Borchardt, flet pr marrdhniet mes dy vendeve n 20 vitet e fundit dhe kontributin gjerman q prej ngjarjeve t ambasadave. Ambasadori Borchardt, duke iu kthyer zhvillimeve t 20 viteve m par n Shqipri, i prshkruan ato si &l

No Pic available
  • 2010-07-01

"Alia do bombardonte ambasadën me 3 mijë refugjatë"

Refugjate ne Ambasaden Gjermane Ambasadori flet për 2 korrikun, kur ai hapi dyert e ambasadës gjermane për shqiptarët “Nse nj popull nuk ka m frik, regjimi nuk sht n gjendje ta ket kontrollin”. Kshtu shprehet Werner Daum, nj gj