Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn

Meta: total 210 / total_found 210 / time 0.000 / keyword[0] evropn / docs[0] 210 / hits[0] 284 /
No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

No Pic available
  • 2016-11-03

Nacionalist apo patriot? Blushi: Rama na ftoi në një gare të re

Në përgjigje të Ramës, deputeti Ben Blushi tha se kryeministri na ka ftuar sot në një gare të re. Blushi: Në këtë parlament janë zhvilluar gara të ndryshme mes burrave që kërkojnë pushtet dhe sot kryeministri që kemi na ftoi në një garë të re. Kush është më nacionalist në kë

Antidemokrati Orban rrezikon Europn
  • 2016-10-12

Antidemokrati Orban rrezikon Europn

Nga Barbara Wesel Mbyllja e gazets pasoi me nj t lvizur t dors. Qysh t dieln n mbrmje serveri i  e-mailave t gazets hungareze “Népszabadság” u bllokua dhe t hnn redaktort nuk u lejuan t paraqiten n pun. “Ne e kemi br mir punn ton”, u sqaron gjendjen kryeredaktori i gaz

ANTIDEMOKRATI ORBAN RREZIKON EUROPËN
  • 2016-10-11

ANTIDEMOKRATI ORBAN RREZIKON EUROPËN

Mbyllja e gazets pasoi me nj t lvizur t dors. Qysh t dieln n mbrmje serveri i e-mailave t gazets hungareze “Népszabadság” u bllokua dhe t hnn redaktort nuk u lejuan t paraqiten n pun. “Ne e kemi br mir punn ton”, u sqaron gjendjen kryeredaktori i gazets opozitare mbshtetsve

Brown Forum 2014/ Gjiknuri kërkon mbështetjen e BE për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë të IAP (VIDEO)
  • 2014-04-18

Brown Forum 2014/ Gjiknuri kërkon mbështetjen e BE për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë të IAP (VIDEO)

Ministri i Energjis dhe Industris Damian Gjiknuri kërkon mbështetjen e Bashkimit Europian për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë Jon Adriatik (IAP). i pranishëm në Brown Forum 2014, që organizohet nga Ambasada e Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Kroaci n bashkpunim me qeverin vendase, Gj

No Pic available
  • 2010-08-28

...askujt nuk i shkonte mendja te puna mendore

Eqerem Bej Vlora dhe Avni Delvina në Austri Që kur isha i ri, miq, po edhe të njohur dashamirës, të cilët ishin në dijeni të udhëtimeve të mia nëpër Shqipëri Q kur isha i ri, miq, po edhe t njohur dashamirs, t cilt ishin n di

No Pic available
  • 2010-08-26

Tregtia me BE-në

Qeveria e Kosovës ende nuk i ka marrë rekomandimet përkatëse rreth pyetësorit për marrëveshje tregtare me BE-në Qeveria e Kosovs ende nuk i ka marr rekomandimet prkatse rreth pyetsorit pr marrveshje tregtare me BE-n, t plotsuar n muajin prill t ktij viti, por nj gj e till