Rezultate te kerkimit per termin: +Evrops +Qendrore

Meta: total 45 / total_found 45 / time 0.000 / keyword[0] evrops / docs[0] 483 / hits[0] 681 / keyword[1] qendrore / docs[1] 33762 / hits[1] 46067 /
No Pic available
  • 2010-08-04

Rezultoi ish-spiun, Çekia tërheq diplomatin e saj nga Maqedonia

Dukuria e lustracionit duket se po funksionon n vendet e Evrops Lindore dhe asaj Qendrore, ku ka nisur nj proces i verifikimit t figurave t kohs s komunizmit, nse ata kan qen apo jo spiun t shrbimeve sekrete. Nj fakt i till duket po t citojm edhe rastin e trheqjes s diplomatit ek

No Pic available
  • 2010-07-16

BB: Shqipëria, një histori zhvillmi e suksesshme

Njoftohet Strategjia e re e Partneritetit me Shqipërinë Bordi i Drejtorve i Grupit t Banks Botrore diskutoi dje Strategjin e re t Partneritetit t Vendit (CPS) pr Shqiprin, e cila prbn kuadrin pr asistencn e Grupit t Banks Botrore pr Shqiprin pr vitet 2011 – 2014. Strategji

No Pic available
  • 2010-07-10

Raporti, BB: Shqipëria, lehtësi për investimet e huaja

Reformat/ Raporti i Bankës Botërore vlerëson Shqipërinë ndër vendet e rajonit për lehtësitë ndaj biznesit T nissh nj biznes n Shqipri jan t gjitha mundsit dhe koha sht tepr e shkurtr. Nj investitori t huaj i mjaftojn vetm 7 dit pr t hapur biznesin e tij n Shqipri dhe pr t

No Pic available
  • 2010-07-05

Pëllumbi dhe Agolli, më evropianë se Rama

Javn q lam pas, dy nga themeluesit dhe figurat m qendrore t Partis Socialiste, z. Pllumbi dhe z. Agolli, mbas nj deklarate shum kritike tnga z. Agolli ndaj qndrimeve t fundit t PS-s dhe sidomos ndaj vendimit t Rams pr t bojkotuar Parlamentin srish e pr t mos votuar asnj ligj, kan zhvilluar nj taki

No Pic available
  • 2010-07-01

"Alia do bombardonte ambasadën me 3 mijë refugjatë"

Refugjate ne Ambasaden Gjermane Ambasadori flet për 2 korrikun, kur ai hapi dyert e ambasadës gjermane për shqiptarët “Nse nj popull nuk ka m frik, regjimi nuk sht n gjendje ta ket kontrollin”. Kshtu shprehet Werner Daum, nj gj

No Pic available
  • 2010-06-23

Topi në Turqi, takim me komisionerin e BE-së, Fule

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, n krye t delegacionit zyrtar shqiptar, u nis sot pr nj vizit treditore n Republikn e Turqis ku do t marr pjes n samitin e SEECP-it dhe n samitin pr korridoret kulturore “Muzika si nj metafor e dialogut kulturor” q do t mbahen n Stam

No Pic available
  • 2010-06-20

Pse Komisioni Evropian mburr ekonominë shqiptare?

Kto dit u b publik Raporti i Drejtoris s Prgjithshme t shtjeve t Ekonomis dhe Financave t Komisionit Evropian pr vendet e rajonit ballkanik. Sipas ktij raporti, ekonomia shqiptare kanj progres t rndsishm. Kontributi i industris dhe ndrtimit n Prodhimin e Brendshm Bruto ishte 40 pr qind. Kta dy sek