Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Rama: Evropa shqiptare!

Vlor (start)-Gjat nj takimi t organizuar n Vlor, kryetari i Partis Socialiste Edi Rama se ma ardhjen n pushtet t s majts, asnj shqiptar dhe shqiptare nuk do t detyrohet t marr detin me skaf, duke rrezikuar jetn. Kreu socialist tha se Evropa duhet t ndrtohet n Shqipri pr t gjith shqiptart. Ne jemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Berisha uron besimtarët e krishterë me rastin e Krishtlindjeve

M rastin e Krishtlindjeve, Kryeministri Berisha vizitoi Kishn Ortodokse dhe Katedralen e qytetit t Shkodrs Me rastin e fests s Krishtlindjeve, Kryeministri Sali Berisha i shoqruar nga bashkshortja e tij znj. Liri Berisha, vizitoi sot Kishn Ortodokse n qytetin e Shkodrs. N mesazhin e tij, Kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.703Z

Rama: Takimi i PS-së, mbledhje e parëndësishme

LSI është e fokusuar te prioritetet e integrimit Takimi i Komitetit pr Evropn Juglindore t Internacionales Socialiste ishte nj mbledhje e parndsishme, prandaj Lvizja Socialiste nuk shtpjes e saj. Kshtu e ka shpjeguar dje sekretari i Prgjithshm i LSI-s, Luan Rama, mungesn e ksaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.534Z

Hetohet CEZ-i

Komisioni Evropian ka filluar zyrtarisht nj hetim ndaj kompanis eke CEZ, nn dyshimin se ka prdorur praktika ilegale dhe kufizim t konkurrencs n treg nga ana e ksaj kompanie. CEZ, kompania m e madhe energjetike n Evropn Lindore, dyshohet se ka prdorur fuqin e saj financiare pr t nxjerr nga tregu kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

BE, Kukan: Shqipëria, gati për heqjen e vizave

Parlamenti Evropian vlerson se t gjitha kriteret teknike jan prmbushur dhe se Shqipria tashm sht gati pr liberalizimin e vizave. Kt fakt e konfirmoi dje n Bruksel Eduart Kukan, kryetar i Delegacionit pr Evropn Juglindore n Parlamentin Evropian. Ai garantoi Kryeministrin e Shqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

PE miraton rezolutën për Shqipërinë: Vizat hiqen brenda vitit

PE, pothuajse votim unanim për integrimin shqiptar Eurodeputet t majt dhe t djatht n Komisionin e Jashtm t Parlamentit Evropian miratuan dje pothuajse n mnyr unanime rezolutn pr procesin integrues t Shqipris. Rezoluta, e hartuar nga eurodeputeti grek, Nikolaos Chountis, u miratua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

Bostinaru: Berisha të marrë vendimin e duhur

Nnkryetari i delegacionit pr Evropn juglindore n Parlamentin Evropian, Victor Bostinaru ka folur pr krizn politike n Shqipri, duke krkuar nga qeveria q t pranoj propozimet e PS. Zyrtari i lart evropian ka paralajmruar pasoja t rnda, nse kryeministri Berisha nuk merr vendimet e duhura pr t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama