Rezultate te kerkimit per termin: +Evrops

Total: 475
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.328Z

Angela Merkel - shpresa e Evrops

Gjermania sht q prej 1 janarit 2007 presidente e radhs e BE-s. Synimi kryesor i presidencs gjermane sht vnia n rrug e nj kushtetute t re evropiane. Ndoshta ka t bj me faktin se ajo sht grua, Angela Merkel sht si t thuash nj rreze drite midis kryetarve t shtetit dhe t qeveris s Evrops. Si grua n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.359Z

Romela Begaj, nnkampione e Evrops

Romela Begaj shpallet nënkampione e trefishtë e Europës pasi mori tre medalje të argjendta në kampionatin Europian të peshngritjes që po zhvillohet në Monsk të Bjellorusisë. Begaj ngriti 96 kg në stilin e shkëputjes 111 kg në shtytje dhe 207 kg në dygarësh duke zënë vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.551Z

Zvicra prul kampiont e Evrops

Zvicra ka mundur Spanjën në ndeshjen e vlefshme për grupin H të botërorit Afrika e Jugut. Kampionët e Evropës janë mposhtur falë golit të Fernandez në minutën e 52-të të takimit pas një aksioni në zonë. Edhe pse përpjekjet e spanjollëve për të ndryshuar rezultatin is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.800Z

UNESCO u jep detyra ministrave të Kulturës

Nj strategji rajonale pr ruajtjen dhe promovimin e trashgimis kulturore. Kjo ka qen detyra q UNESCO iu ka vn ministrave t Kulturs s Evrops Juglindore, t cilt kan nnshkruar nj deklarat me projekte t prbashkta rajonale n fushn e trashgimin kulturore, e vendosur nn kujdestarin e UNE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.645Z

Topalli: Shqipëria, një hap pranë Evropës

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka pohuar dje se Shqipria sht vetm nj hap afr Evrops. Komentet e kryeparlamentares jann auditort e Masterit t Studimeve Evropiane, pran Universitet t Tirans, ku ajo ishte e pranishme me rastin e 9 majit, e njohur ndrkombtarisht si Dita e Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Tafaj: Do të mësojmë mësuesit

Ministri Tafaj merr pjesë në Konferencën e Ministrave të Arsimit të Këshillit të Evropës Edukimi i vazhdueshm i msuesve sht cilsuar nga ministri i Arsimit, z. Myqerem Tafaj, si nj ndr prparsit kryesore t qeveris shqiptare, gjat konferencs s ministrave t Arsimit t organizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Volontè - Berisha:Transparenca, sipas Kushtetutës dhe gjykatave

PPE-t pranojn si zgjidhje t ngrit politik vetm transparencn prmes rrugs Kushtetuts dhe vendimeve t gjykatave. Kt i bri dje t qart Kryeministrit Sali Berisha, Luca Volontè, presidenti i grupit parlamentar t Partive Popullore t Evrops, n Kshillin e Evrops. Z. Volontè

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama