Rezultate te kerkimit per termin: +Evrop

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.406Z

Majlinda, KAMPIONE E EVROPËS

Krenaria e sportit kosovar, Majlinda Kelmendi po vazhdon të jetë “mbretëreshë” e xhudos në botë, ndërsa këtë e dëshmoi edhe së fundmi duke e fituar titullin e Evropës. Në finale të turneut të mbajtur në Mont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.891Z

Kosova drejtë FIBA Evropës

Presidenti i FIBA Evropës, Turgay Demirel, të mërkurën do ta pret në një takim kryetarin e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Erolld Belgu. Takimi mes Turgay Demirelit dhe Erolld Belegut i paraprinë mbledhjes së anëtarëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.438Z

Erdogan: Rritje e racizmit në Evropë

TURQI-Kryeministri i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, ka thënë se rezultatet e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, të cilat kanë forcuar euroskeptikët dhe partitë ekstreme të djathta, tregojnë qartë për rritjen e racizmit në Evropë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.046Z

Obama nis turneun në Evropë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka lënë Uashingtonin për një udhëtim katërditor në Poloni, Belgjikë dhe Francë. Turneu i Obamës vjen në kohën e luftimeve të vazhdueshme midis forcave ukrainase dhe separatistë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.150Z

“Getoja” e Evropës

Të ulur në trotuare skaj rrugës. Disa të mbështetur në shtylla elektrike e të tjerë të ulur në tokë nga lodhja dhe rrezet përcëlluese të diellit. Këta janë kosovaret të cilët edhe 14 vjet pas përfundimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.228Z

Rohani: Italia, porta jonë drejt Evropës

TEHERAN- Presidenti iranian, Hassan Rohani deklaroi se Italia është porta që Irani mund të përdorë për të krijuar besimin reciprok me Evropën. ''Italia ka luajtur rolin e partnerit të rëndësishëm të Republikës Islamike dhe ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.321Z

Zyrtare: EURO 2020, në krejtë Evropën

Ka dhezur plani i Michel Platinit. UEFA sot ka marrë vendimin e fundit për organizimin e Kampionatit Evropian të vitit 2020. EURO 2020 do të organizohet në tërë Evropën ndërsa ndeshjet do të zhvillohen në qytetet e mëdha të Evropë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama