Rezultate te kerkimit per termin: +Evropa

Meta: total 1000 / total_found 14193 / time 0.007 / keyword[0] evropa / docs[0] 14193 / hits[0] 19870 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Hendeku midis Perëndimit dhe Lindjes në BE thellohet

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-25

HENDEKU MIDIS PERËNDIMIT DHE LINDJES NË BE THELLOHET

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-23

KFOR: Acarimet etnike dhe luftëtarët e huaj, kërcënim për Kosovën

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqë

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Rama e Meta flasin si bashkëkryetarë të opozitës, ndanë qeverisjen e krimit

Gjatë mitingut përmbyllës elektoral në Shkodër, kreu i opozitës Lulzim Basha teksa shpalosi planin ekonomik të Partisë Demokratike, u shpreh se Edi Rama dhe Ilir Meta flasin sikur të ishin bashkëkryetarë të opozitës. Sipas tij, në këto 4 vite, ata kanë qenë bashkëkryetarë të qeve

No Pic available
  • 2017-06-20

Rama: Vota për Lulzimin është të rilindë Republikën e vjetër

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi në Gramsh, tha se të votosh për Republikën e re të Lulzim Bashës është të rilindësh për Republikën e vjetër. Ai tha se çdo shqiptar më 25 qershor është një gjyqtar. Rama: Ata që duan më shumë të djathtën dhe Partinë Demokratike se sa f

No Pic available
  • 2017-06-20

Veseli: Nuk shoh alternativa, Haradinaj do të jetë kryeministër

Mandatari ynë Ramush Haradinaj do të jetë kryeministër i Kosovës, për arsye se është një çështje e interpretimit të vet vullnetit të qytetarëve tanë, ka thënë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë. Të njëjtën k