Rezultate te kerkimit per termin: +Evrope

Meta: total 1000 / total_found 4946 / time 0.002 / keyword[0] evrope / docs[0] 4946 / hits[0] 6362 /
Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid
  • 2019-02-07

Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka ftuar qytetarët ti bashkohen protestës së 16 shkurtit për të rrëzuar qeverinë. Gjatë fjalës së tij sot në Parlament, ai tha se erozioni i demokracisë po ndodh me ritme të shpejta dhe sot jemi në një regjim hibrid, pa rregulla loje, pa meritokraci, pa d

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta
  • 2019-02-06

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta

30 shkrimtarë evropiane, mes tyre edhe shkrimtari shqiptar Ismail Kadare, kanë nënshkruar një letër të botuar në gazetën Liberation disa ditë më parë, ku vënë alarmin për kërcënimet që po i kanosen kontinentit tonë, për braktisjen e tij nga aleatët tradicionalë, si SHBA dhe Brit

Mick Schumacher ndjek ëndrrën e të atit
  • 2019-01-20

Mick Schumacher ndjek ëndrrën e të atit

Një tjetër Schumacher hyn zyrtarisht në botën e Ferrarit. bëhet fjalë për Mick Schumacher, djalin e legjendës së Formula 1, Michael. Piloti gjerman 19-vjeçar, kampion Evrope në F3 dhe që këtë vit do të garojë në kampionatin e Formula 2, do të jetë në Akademinë e Kokëkuqes itali

No Pic available
  • 2019-01-10

MEDITIM PËR DEKRETIMIN E NJË MINISTRI

Edmond Haxhinasto Duket qartë që emri i cili ka shkaktuar më shumë diskutim nga lista e gjatë e emrave për ndryshimet në qeveri mbetet ai i propozuar për ministër të jashtëm. Si një pozicion delikat i përfaqësimit të Republikës së Shqipërisë, si dhe i formulimit dhe zbatimit të

Ferrari dhe Mercedesi në luftë për Schumacher!
  • 2018-12-14

Ferrari dhe Mercedesi në luftë për Schumacher!

Botërori i Formula 1 është mbyllur, por rivaliteti mes Ferrarit dhe Mercedesit po vijon. Ndërsa në pistat e garave bilanci është dukshëm në favor të Shigjetave të argjendta, Ferrari duket se ka fituar terren përsa i përket merkatos së pilotëve, pasi pritet që në të ardhmen të ket

Macron në Berlin: Të ringremë Europën për të shmangur kaosin global
  • 2018-11-18

Macron në Berlin: Të ringremë Europën për të shmangur kaosin global

“Evropa, Franca dhe Gjermania brenda saj, kanë një detyrim që të mos lejojnë që bota të kalojë në kaos dhe ta shoqërojë atë në rrugën e paqes”. Këto janë fjalët e Emmanuel Macron në një fjalim në Bundestag gjerman të Berlinit, ku presidenti francez e ka ftuar Gjerman

No Pic available
  • 2018-09-21

Lidhja e shqiptarëve me pellazgët

Mathieu Aref Unë nuk do të bëj një shkrim të gjatë, por thjesht disa rreshta vetëm për të sqaruar dhe vënë gjërat në vendin e tyre të duhur, sepse pikëpamjet tona duken diametralisht të kundërta. Ovidi (-43 /+18) nuk ishte historian, por një poet dhe autor i një libri të vetëm