Rezultate te kerkimit per termin: +Evropen

Total: 2399
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.156Z

Protestat perfshijne Evropen

Gjate 48 oreve te fundit protestat kane perfshire Evropen per shkak te frikes se kriza e shkaktuar nga deficiti buxhetor do te njohe perkeqesim. Ne Lisbone te Portugalise u bllokua aeroporti ndersa studentet italiane zaptuan ndertesat e universitetit per te kundershtuar shkurtimet e buxhetit per ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.036Z

Traktati, Barroso: Dite e madhe per Evropen

“Eshte nje dite e madhe per Evropen”. Keshtu ka deklaruar presidenti i KE Jose Manuel Barroso, pasi irlandezet i thane “po” Traktatit te Lisbones. Edhe kryetari i Parlamentit Evropian, Jerzy Buzek ka pershendetur rezultatin e referendumit te dyte ne shtetin britani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.790Z

Tibeti, Kina paralajmeron Evropen

Kryeministri kinez, Wen Jiabao paralajmeroi Evropen kunder cdo lloj nderhyrjeje ne ceshtjet e brendshme te Kines, duke iu referuar ceshtjes se Tibetit dhe Dalai Lames qe po behet gati te shkoje ne disa vende evropiane. “Dua te nenvizoj se per te zhvilluar nje bashkepunim strategjik,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

Ben shkelje ne rruge, ndiqesh ne tere Evropen

Nese je duke drejtuar nje makine dhe ben shkelje ne nje shtet evropian, denimin administrativ ose penal, do ta shlyesh me cdo kusht, pasi rregullat e reja "te ndjekin" ne tere Evropen. Vendimin e ka shpallur dje Komisioni Evropian, i cili konfirmoi se tani e tutje do te ndeshkohen me gjoba te gjithe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.348Z

Kriza e gazit prek Evropen

Ndalet furnizimi me gaz i disa vendeve evropiane dhe kriza fillon te prek shumicen e vende. Ukraina ka bere te ditur se ka pasur nje ulje te ndjeshme te rrjedhjes se furnizimeve me gaz nga Rusia qe ka destinacion Evropen, nepermjet tubacioneve ukrainase. Ajo tha se furnizimi ishte ulur me 1/3 dhe se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.139Z

Pack: BE, jo i plote pa Evropen Juglindore

Ne Samitin e djeshem ne Bruksel, mori pjese edhe kryetarja e Delegacionit te Parlamentit Evropian per Marredheniet me Evropen Juglindore, Doris Pack. Ne fjalen e saj, Pack theksoi se Bashkimi Evropian nuk eshte i plote pa aderimin ne te edhe te vendeve te Ballkanit Perendimor. Sipas saj, per keto ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.535Z

A ia vlen me te investosh ne Evropen Lindore?

Nga Sabine Adler Komisioni lindor i Ekonomise gjermane merret me ceshtjet e firmave gjermane, qe operojne ne tregjet e Evropes Lindore. Qe prej vitit 1952, ky komision perpiqet te intensifikoje marredheniet ekonomike gjermane Deri tani, Evropa Lindore ka qene synim qe ja ka vlejtur per investitoret

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama