Rezultate te kerkimit per termin: +Evropes +Qendrore

Total: 539
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.100Z

Shkup, anulohen fluturimet drejt Evropes Qendrore

Ne aeroportin e Shkupit jane anuluar fluturimet drejt Evropes Qendrore dhe Perendimore per shkak te reve te medha te hirit, te shkaktuara nga shperthimi i vullkanit ne Islande. Vendimet jane marre nga kompanite qe fluturojne per ne Shkup, pas vendimeve qe nje pjese e madhe e aeroporteve evropiane t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.697Z

Guvernatoret e Evropes Juglindore mblidhen ne Serbi

29/10/2010Nxitja e investimeve Gjetja e shtigjeve te reja per nxitjen e rritjes se investimeve ne vendet e Evropes Juglindore ishte nje nga temat ne te cilen u fokusua takimi i zhvilluar ne Serbi pak dite me pare ku mori pjese edhe nje delegacion i Bankes se Shqiperise i kryesuar nga Guvernatori Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.687Z

Mungesa e ambicjes strategjike te Evropes

Nga BORUT GRGIC Drejtor i Institutit per Studimet Strategjike Sulmi i Rusise kunder Gjeorgjise tregoi edhe njehere plasaritjet e politikes se jashtme qendrore te Bashkimit Evropian: Ndersa BE-ja eshte mire ne menaxhimin e krizave, ajo nuk ka zgjidhur as edhe nje prej tyre. Dobesia e te quajtures Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.228Z

Deshperimi Qendror i Evropes

Ne te gjithe boten, po shenohet 20 vjetori i renies se Murit te Berlinit dhe revolucionin paqesor te vitit 1989, kur kombet e Europes Qendrore i dhane fund komunizmit. Ne ate kohe Vaclav Havel, presidenti i atehershem i Cekosllovakise, i premtoi botes se rajoni i tij do te behej nje force dashamire

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.444Z

Tirana, metropol i Evropes

Tirana do te jete nje nder metropolet me te lakmueshme ne te gjithe Evropen. Nje cilesim te tille kryetari i bashkise se Tiranes Edi Rama e beri gjate konferences se Unionit te Kryeqyteteve te Evropes Qendrore dhe Juglindore, i zhvilluar ne Shqiperi. E konsideruar si nje histori suksesi, Tirana u zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.748Z

Ngrihet Keshilli Konsultativ per te nderlidhur qeverisjen qendrore me ate vendore

brbrje Keshill Konsultativ i ri do te sherbeje qe nga dita e sotme si nje platforme per dialog midis qeverise qendrore dhe autoriteteve vendore duke e vene Shqiperine midis pak vendeve me te avancuara te Keshillit te Evropes me nje institucion te tillebrbr brbrPer here te pare ne Shqiperi qeverisja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.221Z

Novi Sad, nis Samiti i Europes Qendrore

Nis ne Novi Sad samiti i 16-te i shefave te shteteve te Evropes qendrore ku marrin pjese 14 kryetare shtetesh. Teme diskutimi do te jene sfidat me te cilat do te ballafaqohet BE-ja si kriza ekonomike, energjia dhe proceset integruese. Ne kete Samit edhe pse ka qene i ftuar, nuk merr pjes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama