Rezultate te kerkimit per termin: +Evropes

Meta: total 1000 / total_found 5678 / time 0.002 / keyword[0] evropes / docs[0] 5678 / hits[0] 8157 /
No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

No Pic available
  • 2017-06-01

Në çdo katër fëmijë në botë një është i privuar nga fëmijëria

Në çdo katër fëmijë në botë një është i privuar nga fëmijëria. Keshtu konkludohet ne raportin e fundit te publikuar nga “Save the Children”, pikërisht në 1 Qershor, në ditën e fëmijëve. Raporti përfshin një indeks global, sipas te cilit listohen vendet ku fëmijëria

Vetëvrasjet kibernetike, prokurori belg: Rrezik nga Balena Blu
  • 2017-05-24

Vetëvrasjet kibernetike, prokurori belg: Rrezik nga Balena Blu

Pas takimit të prokurorëve që diskutuan për luftën kundër krimeve kibernetike, prokurori federal i Belgjikës, Frederic Van Leeuw u ka bërë një apel prindërve që të njoftojnë autoritetet për çdo ndryshim në sjelljet e fëmijëve. Ky apel vjen pas vetëvrasjeve të shumta të adoleshe

No Pic available
  • 2017-02-27

Meta me dy bashkëreporterët: Duhet transparencë për ligjin e vettingut

Situata aktuale politike në Shqipëri ka qenë në qendër të diskutimit mes kryeparlamentarit Ilir Meta dhe dy bashkëraporterët e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës Andrej Hunko dhe Joseph OReilly. Kryeparlamentari Meta vlerësoi punën e Raporterëve dhe bashkëpunimin e ngush

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit
  • 2017-02-21

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit

p styletext-align justifyBajern Leverkusen pret nenkampionet e Evropes Atletico Madridin me objektivin per te thyer tabune e 18-ave ku sjane kualifikuar asnjehere deri tani qe kur Champions League eshte me formatin e ri Madje ne kete faze kane pesuar humbje prej atyre te paharrueshmevebrbr p stylete

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat
  • 2017-02-20

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se ceshtja e demarkacionit me Malin e Zi eshte ceshtje e brendshme e Kosoves dhe shpreson qe Kuvendi ne ditet e ardhme do te ratifikoje demarkacionin kurse Brukseli te levize sa i perket liberalizimit te vizavebrbr p styletext-a

Mike Pence mbeshtet NATO-n ne Mynih
  • 2017-02-18

Mike Pence mbeshtet NATO-n ne Mynih

brbrPas sekretarit amerikan te Mbrojtjes edhe zevendespresidenti Mike Pence dha nga Gjermania garanci se SHBA do te vazhdojne te mbeshtesin NATO-n Duke folur ne Konferencen e Sigurise ne Mynih Pence qetesoi lideret europiane duke thene se Amerika do te jete perkrah Evropes cdo dite brbr brbrNe emer