Rezultate te kerkimit per termin: +Evropes

Total: 5700
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.832Z

Keshilli i Evropes, rendesi e dores se pare per bashkimin e Evropes

Me 10 gusht para 60 vjetesh, u mblodh ne Strasburg ne seancen konstitutive Asambleja keshilluese e Keshillit te Evropes. Keshtu filloi punen nje nder organizatat e para evropiane te pasluftes, sot me 47 shtete anetare. Nje enderr e kahershme e evropianeve, bashkimi i shteteve te te cilave, kishte ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.219Z

Sarkozy: Ndryshon harta e Evropes

Presidenti francez, Nicholas Sarkozy, ka bere te qarte mbeshtetjen per pavaresine e Kosoves. Duhet te mesoheni se si duket harta e re e Evropes, tha Sarkozy, duke folur per Kosoven ne nje shkolle. "Duhet ta ndryshoni harten e Evropes, ku duhet te jete dhe Kosova", tha dje Presidenti francez.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.763Z

Kosova, kryefjala ne Keshillin e Evropes

Tej zgjedhjes se kreut te ri te Asamblese Parlamentare te Keshillit te Evropes, tej gjendjes ne republikat ish-sovjetike, organizata me e madhe evropiane ka ne qender te diskutimeve Kosoven. E mbledhur si cdo vit, edhe kete dimer, ajo do te trajtoje probleme me te gjera, krahasuar me axhenden e Bruk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.104Z

Skandal ne Parlamentin e Evropes

Nga Express me 24 nentor 2010 ne ora 1402 147Nje popull nje perandori nje udheheqes148 per shkak te ketij slogani nazist deputeti euro-skeptik nga Britania Godfrey Bloom eshte debuar nga ndertesa e Parlamentit te Evropes ne Strasburg. Gjate debatit per ardhmerine e Evropes Bloom me sloganin ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.259Z

Parlamenti i Evropes se Bashkuar

Nga Dr. Jorgji Kote Vec te tjerash, zgjedhjet e Parlamentit Evropian te 7 Qershorit, ku marrin pjese 160 parti politike per te zgjedhur 785 Eurodeputete drejtpersedrejti nga elektoratet e 27 vendeve anetare te BE-se me 400 milion zgjedhes na bejne qe te reflektojme serish mbi projektin madhor te Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.359Z

Ungjillezimi i ri i Evropes

Arqipeshkvi i Tiranes dhe Durresit Rrok MirditaPer here te pare eshte zhvilluar ne Shqiperi konferenca ipeshkvnore qe kishte ne qender ungjillezimin e ri te kontinentit evropian. Klerike te larte nga 40 vende te Evropes diskutuan ne Tirane mbi prioritetin e ri te shpallur nga Vatikani percimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.100Z

Shkup, anulohen fluturimet drejt Evropes Qendrore

Ne aeroportin e Shkupit jane anuluar fluturimet drejt Evropes Qendrore dhe Perendimore per shkak te reve te medha te hirit, te shkaktuara nga shperthimi i vullkanit ne Islande. Vendimet jane marre nga kompanite qe fluturojne per ne Shkup, pas vendimeve qe nje pjese e madhe e aeroporteve evropiane t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama