Rezultate te kerkimit per termin: +Evropiane

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.981Z

Kërkon përgjigje evropiane

Nga Express më 24 janar 2011 në ora 10:56 Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UCK-së, Xhavit Haliti, mohon të dhënat që janë publikuar së fundi në një blog të gazetës franceze Le Monde. Duke iu referuar një dokumenti sekret të KFOR-it të vitit 2004, gazeta ka paraqitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.926Z

Partitë evropiane ndihmë PD

Durrës -Në Portin e Durrësit, kanë mbërritur sot 40 kamionçina me postera shëtitës si mbështetje e Partive të Djathta evropiane për fushatën elektorale të Partisë Demokratike të Shqipërisë. "Ky është një tregues i qartë i mbështetjes së plotë të partive popullore të djathta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.276Z

Thaci: Përparësi axhendës evropiane

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci ka deklaruar se axhenda evropiane është prioritet i qeverisë së tij. “Ne jemi të përkushtuar që axhendën evropiane ta bëjmë pjesë të pandashme të punës së përditshme të qeverisë. Kohët e fundit janë përmbushur shumë kriter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.208Z

Politika frenon integrimet evropiane

Mungesa e një qeverisjeje të qëndrueshme në Kosovë, që nga muajt e parë të këtij viti, si dhe moskonstituimi i institucioneve pas zgjedhjeve parlamentare të mbajtura në muajin qershor, do të kenë reflektim negativ në proceset inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.402Z

Serbi, pritet qeveri "pro-evropiane"

Kryetari i G17 Plus, Mladjan Dinkic shprehu besimin se nje qeveri serbe pro-evropiane do te krijohet ne qershor dhe se 141 nga 250 deputete do te votojne per ratifikimin e Marreveshjes se Stabilizim-Asocimit (MSA) me Bashkimin Evropian. Dinkic theksoi mbreme se ekziston nje mundesi e madhe (99.9 per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.635Z

INFLACIONI KERCENON EKONOMINE EVROPIANE

Megjithëse të gjithë diskutojnë shumë për qetësinë apo problemet që duhet të kenë evropianët për euron e fortë përballë dobësisë së ekonomisë dhe krizës së dollarit amerikan, statistikat e pesëmujorit të parë të vitit 2008 dëshmojnë se edhe ekonomia evropiane, ashtu si aj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.684Z

Marrëdhënie në hulli evropiane

SSSAASS Panajot Barka/Publicist  “Greqia është një pilot me përvojë në drejtimin e Komisionit të BE-së”, -theksoi  në Athinë në ditën e marrjes nga Greqia të Presidencës së radhës së BE-së, Presidenti i këtij Komisioni, Barozo. Ai theksoi gjithashtu se Greqia “është p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama