Rezultate te kerkimit per termin: +Evropn +Juglindore

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.703Z

Rama: Takimi i PS-së, mbledhje e parëndësishme

LSI është e fokusuar te prioritetet e integrimit Takimi i Komitetit pr Evropn Juglindore t Internacionales Socialiste ishte nj mbledhje e parndsishme, prandaj Lvizja Socialiste nuk shtpjes e saj. Kshtu e ka shpjeguar dje sekretari i Prgjithshm i LSI-s, Luan Rama, mungesn e ksaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

BE, Kukan: Shqipëria, gati për heqjen e vizave

Parlamenti Evropian vlerson se t gjitha kriteret teknike jan prmbushur dhe se Shqipria tashm sht gati pr liberalizimin e vizave. Kt fakt e konfirmoi dje n Bruksel Eduart Kukan, kryetar i Delegacionit pr Evropn Juglindore n Parlamentin Evropian. Ai garantoi Kryeministrin e Shqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

PE miraton rezolutën për Shqipërinë: Vizat hiqen brenda vitit

PE, pothuajse votim unanim për integrimin shqiptar Eurodeputet t majt dhe t djatht n Komisionin e Jashtm t Parlamentit Evropian miratuan dje pothuajse n mnyr unanime rezolutn pr procesin integrues t Shqipris. Rezoluta, e hartuar nga eurodeputeti grek, Nikolaos Chountis, u miratua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

Bostinaru: Berisha të marrë vendimin e duhur

Nnkryetari i delegacionit pr Evropn juglindore n Parlamentin Evropian, Victor Bostinaru ka folur pr krizn politike n Shqipri, duke krkuar nga qeveria q t pranoj propozimet e PS. Zyrtari i lart evropian ka paralajmruar pasoja t rnda, nse kryeministri Berisha nuk merr vendimet e duhura pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

Berisha e Rama, darka tek Crocodile

Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i opozits, Edi Rama, u uln mbrm n orn 20:40 n nj tryez t prbashkt n restorantin “Crocodile”, n Strasburg, n pranin e Komisionerit Evropian t Zgjerimit, Stefan Fule dhe kreut t delegacionit t PE pr Evropn Juglindore, z. Kukan. I par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Kukan-Topit: Dialog për zgjidhjen e ngërçit

Prmbushja e kritereve teknike i hap rrugn liberalizimit t vizave para fillimit t vers. Kryetari i delegacionit t Parlamentit Evropian pr Evropn Juglindore, Eduard Kukan, gjat nj takimi dje n mesdit me Presidentin e Republiks, Bamir Topi, siguroi se me prmbushjen e kritereve teknike, procesi i libera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

Topi firmos 4 ligje të reja të qeverisë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje 4 ligje t reja t qeveris. Ai dekretoi shpalljen e ligjit nr. 10 298, dat 8.7.2010 “Pr miratimin e aktit normativ, me fuqin e ligjit, nr. 2, dat 16.6.2010, t Kshillit t Ministrave “Pr nj shtes n ligjin nr. 7746, dat 28.7.1993 “Pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama