Rezultate te kerkimit per termin: +Evrops +Juglindore

Total: 56
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.398Z

Westerwelle: Harta e Europës Juglindore, e përmbyllur

Shefi i diplomacis gjermane Guido Westerwelle ka qene i prere ne qendrimet e tij per autoritetet serbe kur deklaruar sot n Beograd se “harta gjeografike e Evrops Juglindore sht e vizatuar dhe e prmbyllur”. Ai po ashtu ka thn se ka gjasa pr biseda direkte midis Prishtins dhe Beogradit, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.800Z

UNESCO u jep detyra ministrave të Kulturës

Nj strategji rajonale pr ruajtjen dhe promovimin e trashgimis kulturore. Kjo ka qen detyra q UNESCO iu ka vn ministrave t Kulturs s Evrops Juglindore, t cilt kan nnshkruar nj deklarat me projekte t prbashkta rajonale n fushn e trashgimin kulturore, e vendosur nn kujdestarin e UNE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

Konferenca e 12-t e kryeqyteteve

Tiran (start)-Kryetari i Bashkis s Tirans, Edi Rama gjat nj takimi t zhvilluar sot n Tiran, n Konferencn e Unionit t Kryeqyteteve t Evrops Qendrore dhe Juglindore, theksoi rndsin e ksaj Konference n shkmbimin e pikpamjeve, eksperiencave mes vendeve t rajonit dhe shprehu privilegjin q Tirana u zgjod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Vizat, Fule: Shqipëria drejt finishit të plotë

Komisioneri pr zgjerim, Stefan Fule, gjat samitit t SEECP-it, q mbahet n Stamboll t Turqis, foli me nota optimiste pr integrimin e Ballkanit n familjen evropiane, duke thn se vendet e tij po shkojn drejt finishit t plot. N kt samit, ku marrin pjes ministrat e Jashtm t vendeve ant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Tafaj: Do të mësojmë mësuesit

Ministri Tafaj merr pjesë në Konferencën e Ministrave të Arsimit të Këshillit të Evropës Edukimi i vazhdueshm i msuesve sht cilsuar nga ministri i Arsimit, z. Myqerem Tafaj, si nj ndr prparsit kryesore t qeveris shqiptare, gjat konferencs s ministrave t Arsimit t organizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Strazimiri n konferencn e Lubjans

Lubjan (start)-N Slloveni, sht zhvilluar konferenca e Ministrave te Brendshm t Evrops Juglindore, ku Shqipria sht prfaqsuar nga zvendsministri i Brendshm Genc Strazimiri. Ministri i Brendshm i Sllovenis, Dragutin Mate tha se Shqipria vazhdon t ket rezultate impresionuese n luftn kundr, krimit t orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.556Z

Topi në Turqi, takim me komisionerin e BE-së, Fule

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, n krye t delegacionit zyrtar shqiptar, u nis sot pr nj vizit treditore n Republikn e Turqis ku do t marr pjes n samitin e SEECP-it dhe n samitin pr korridoret kulturore “Muzika si nj metafor e dialogut kulturor” q do t mbahen n Stam

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama