Rezultate te kerkimit per termin: +Extra

Meta: total 210 / total_found 210 / time 0.000 / keyword[0] extra / docs[0] 210 / hits[0] 249 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Ministria e Arsimit: Pezullimet e zyrtarëve janë në fuqi

Ministria e Arsimit dhe Sportit reagoi në lidhje me disa njoftime të shpërndara në media për rrëzimin e vendimeve të saj. MAS sqaron “se të gjithë ish-punonjësit të cilët për shkak të mospërmbushjes së detyrave të tyre funksionale që kanë sjellë pasoja shumë të rënd

No Pic available
  • 2017-03-10

Shkodër, arrestohet 34 vjeçari për shfrytëzim prostitucioni me dhunë

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 34-vjeçar i shpallur në kërkim për Shfrytzim Prostitucioni nëpërmjet dhunës dhe kërcënimeve. Alvaro Malshi (Lukaj) u arrestua në kuadër të operacionit të koduar “Justice Delayed” Policia sqaron se: Ky shtetas u ndalua nga shërbimet Drej

No Pic available
  • 2017-03-01

Prodhonin produkte ushqimore të falsifikuara, arrestohen babë e bir

Dy persona babë e bir janë vënë në prangat e policisë pasi prodhonin produkte ushqimore të falsifikuara dhe më pas i hidhnin në treg. Në kuadër të operacionit të koduar Kimisti u vunë në pranga shtetasit Fabian dhe Arnold Gero 51 dhe 21 vjeç. Policia sqaron se: Shtetasit e lartëpër

No Pic available
  • 2017-03-01

Me çfarë po ushqehemi? Në pranga atë e bir, ja ushqimet që falsifikonin (VIDEO)

Operacioni Kimisti ka prangosur atë e bir, të akuzuar për prodhim e shitje artikujsh dhe mallra industrialë/ushqimorë të kundraligjshëm. Specialistët e Krimit Ekonomik Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë finalizuar operacionin Kimisti, në kuadër të të cilit ka

E tmerrshme/ Pamje brenda bodrumit ku falsifikohen ushqimet që kemi në tryezë
  • 2017-03-01

E tmerrshme/ Pamje brenda bodrumit ku falsifikohen ushqimet që kemi në tryezë

Është e tmerrshme dhe e frikshme kur shikon pamjet e këtij bodrumi ku prodhoheshin artikuj të ndryshëm ushqimorë dhe me ambalazhim të falsifikuar që hidhen në treg. Të mendosh më pas se ato i vendosim në tryezat tona për tu konsumuar. Shumë herë themi se nuk dimë çfarë hamë!! Kët

No Pic available
  • 2017-01-18

Arsyeja pse Besnik Imeraj dhe Gani Dizdari votuan kundër Vetting-ut

Gjyqtarët e Gjykatës Kushetuese, Besnik Imeraj dhe Gani Dizdari, ishin gjyqtarët që votuan pro kërkesës për shfuqizimin e disa pikave të ligjit të vettingut në vendimin e datës 22 dhjetor 2016 Gjykata Kushtetuese zbardhi sot vendimin e plotë, me të cilin hodhi poshtë ankesën e Partis

No Pic available
  • 2017-01-18

Gjykata Kushtetuese zbardh vendimin për Vettingun: Pse votuan kundër dy gjyqtarët

Gjykata Kushtetuese publikon vendimin e arsyetuar lidhur me rrëzimin e kërkesës së PS-së dhe të Unionit të Gjyqtarëve për ta quajtur ligjin e Vettingut në kundërshtim me ligjin Vendimi është 50 faqe. Më 22 dhjetor 2016 Gjykata Kushtetuese rrëzoi kërkesën. Trupa e gjyqtarëve hodhi p