Rezultate te kerkimit per termin: +FIsh

Meta: total 1000 / total_found 1892 / time 0.001 / keyword[0] fish / docs[0] 1892 / hits[0] 2193 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Pengu i Xhafaj për reformën në drejtësi dhe shantazhet në një libër

Kryesuesi i reformës në drejtësi, Fatmir Xhafaj, teksa analizoi mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare këtë reformë tha se kostot financiare për të janë shumë më të vogla sesa benefitet. Xhafaj shprehu rezerva për rolin e Avokatit të Popullit në përzgjedhjen e kandidatëve. Më tej

No Pic available
  • 2017-06-16

Presidenti i ri, kriza e mundshme dhe rrugëzgjidhjet

Kjo analizë, studim i plote, pritshmëritë dhe tri sugjerimet per zgjidhjen e kësaj krize janë përgatitur nga Instituti i Studimeve Politike Me afrimin e datës së zgjedhjeve parlamentare 2017 është krijuar një problematikë e re që lidhet me Presidentin e ri të Republikës. Presiden

No Pic available
  • 2017-06-11

INTERVISTA/ Patozi: Rruga ime nuk mbaron tek listat e Bashës

Astrit Patozi është një prej figurava të larta të Partisë Demokratike që mbeti jashtë listave të kandidatëve për deputetë të Lulzim Bashës, për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Pas publikimit të listave ai kë bërë disa reagime, si edhe është takuar me pjesën tjetër të

Rama sulmon hapur LSI-në: Shushunjat do shkarkohen pas 25 qershorit
  • 2017-06-10

Rama sulmon hapur LSI-në: Shushunjat do shkarkohen pas 25 qershorit

Në daljen e tij të tretë ditën e sotme në qarkun e Elbasanit, kryeministri Rama ka ashpërsuar tonet ndaj LSI-së, duke numëruar institucionet që ajo ka drejtuar e duke i quajtur shushunjat që i pinë gjakun shqiptarëve. Nga takimi i Elbasanit, Rama ka kërkuar votën për PS-në, si e vetm

No Pic available
  • 2017-06-08

Basha i përgjigjet Ramës për dollinë me raki

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje Kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit sot ngriti dolli për të nga Vlora bashkë me disa peshkatarë. Duke folur nga Lushnja në kuadër të fushatës elektorale, Basha theksoi se nuk ka pse të ngrejë dolli pasi nuk ka asgjë

No Pic available
  • 2017-06-06

Scorpion fish trafik emigrantësh e terroristësh nga Tunizia në Itali

Policia financiare e Palermos në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme Antimafia e Antiterrorizmit si dhe me Policinë e Marsalas ka ekzekutuar në orët e para gjatë orëve të fundit operacionin SCORPION FISH. U  shkatërrua një organizate kriminale e cila operonte mes Italisë e Tun

No Pic available
  • 2017-06-06

Lëkura e peshkut që përdoret për të shëruar plagët e djegies

Tilapia është një lloj peshku që rritet në Brazil dhe po përdoret cdo ditë e më shumë për të shëruar plagët e njerëzve.  Mjekët e kanë përdorur këtë lloj peshku për të kuruar djegiet e lëkurës nga zjarri. Lëkura e peshkut sterilizohet, ruhet në frigoriferë dhe shitet e